Kirjastus Lugemik esitleb raamatumessil New York Art Book Fair kolme uut raamatut

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

17.–20. septembril 2015 osaleb kunstiraamatute kirjastus Lugemik kolmandat korda New Yorgi raamatumessil NY Art Book Fair, kus sel aastal näitab kokku 28 erinevat teost. NY Art Book Fair on üks tähtsamaid iseseisvalt kirjastatud kunstiraamatute messe maailmas, mille olulisus on võrreldav Frieze Art Fair’i või Art Basel’i rolliga kunstiväljal.
New Yorgis tuleb esmaesitlusele kolm uut Lugemiku väljaannet:
— Kristi Kongi monograafia “Ma ei ole oma pead padjal liigutanud”, mis koondab kunstniku viimase viie aasta teoseid ning sisaldab 424 täisvärvilist reproduktsiooni. Töid saatvad tekstid kirjutas Kati Ilves.
— Anu Vahtra kunstnikuraamat “Untitled”, mis dokumenteerib Vahtra kümmet ruumiga tegelevat teost. Raamatusse on teinud kaastööd graafilised disainerid Na Kim (KR), Mikk Heinsoo & Kaarel Nõmmik (Stuudio Stuudio, EE) ja Jens Schildt & Matthias Kreutzer (Our Polite Society, DE/SE).
— Marge Monko kunstnikuraamat “Õige / Vale” – esimene trükis kunstnikuraamatute seeriast Potato Books, mida annab välja Lugemik koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega. Oma uues teoses jätkab Monko naise representatsioonide ja nende tähenduste uurimist 20. sajandil. “Õige / Vale” toetub Helena Vojačkova raamatule “Liikumine – naise ilu ja tervise pant” (1967), mis oli üks paljudest omasugustest nõukogude inimese lektüüris. Lugemiku ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse koostöös valmivas sarjas Potato Books hakkavad ilmuma Eesti kunstnike teosed, igas raamatus ilmub ka teost avav essee. Sarja koostaja ja tekstide autor on Rebeka Põldsam.
Kristi Kongi raamatu esitlus toimub 18. septembril, kohal on kunstnik ning tekstide autor Kati Ilves.
Anu Vahtra raamatu esitlus toimub 19. septembril, kohal on kunstnik ning kaastööde autorid Na Kim ja Mikk Heinsoo.
Marge Monko raamatu esitlus toimub 20. septembril, kohal on kunstnik.
Kõik esitlused algavad kell 15.00, Lugemiku laua juures N07.
Eelnevalt ilmunud trükistest on messil esindatud väljaanded järgnevatelt autoritelt: Dénes Farkas, Laura Kuusk, Paul Kuimet, Laura Toots, Tõnis Saadoja, Jan Tomson, Tuukka Kaila, LeRoy Stevens, Mari Laanemets, Marge Monko, Kadri Noormets, Johan Tali, Johanna Jõekalda, Siim Tuksam, Anna-Stina Treumund, Jaanus Samma, Flo Kasearu, Mark Raidpere.
Kümnendat korda toimuv NY Art Book Fair on maailma suurim kunstiraamatute mess, kus sel korral osaleb rohkem kui 370 väikekirjastust, raamatupoodi, antikvariaati ning kunstnikku 28 riigist üle maailma. Eelmisel aastal külastas messi kolme päeva jooksul rohkem kui 35 000 inimest. Messi korraldab New Yorgis asuv legendaarne Printed Matter – 1978. aastal loodud ja nüüdseks maailma suurim kunstnikuraamatutega tegelev mittetulunduslik organisatsioon.
Lugemik on Tallinnas tegutsev iseseisev kunstiraamatute kirjastus, mille asutasid 2010. aastal graafiline disainer Indrek Sirkel ning kunstnik Anu Vahtra. Koostöös noorte kunstnike, disainerite ja teoreetikutega on Lugemik tänaseks välja andnud üle 40 trükise. 2013. aasta kevadel avas Lugemik Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoovil raamatupoe, kus müüakse ligikaudu kahesaja erineva kodumaise ja rahvusvahelise kirjastuse väljaandeid.
NY Art Book Fair
17.–20. september 2014
Avamine: 17. september
Lugemiku laud: N07
MoMA PS1
22-25 Jackson Ave.
Long Island City
NY 11101

www.nyartbookfair.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht