Kogo galeriis avati grupinäitus “Aeg unistada või karta?”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitusel saab mõtiskleda unistamise ja hirmu, edu ja kriisi olemuse üle üksikisiku ja ühiskonna arengus. Reedel, 19. juunil algusega kl 18.15 toimub näitusetööde oksjon.

Näituse idee ja pealkiri “Aeg unistada või karta?” tekkis eriolukorra esimesel nädalal ning kohe kutsuti kunstnikke ka sellel teemal kaasa mõtlema. Näitus koosneb 11 kunstniku erinevas meediumis kunstiteostest – õli- ja akrüülmaalid, akvarellid, graafika, fotod ja installatsioonid.

Kristi Kongilt on näitusel 21 akvarelli, mis moodustavad justkui päeviku igapäevastest tähelepanekutest seoses valguse, värvide ja emotsioonidega, laotades vaataja ette esteetilise taju nüansirikkuse. Holger Loodus leidis just eriolukorras võimaluse pöörduda tagasi varem mällu sööbinud piltide juurde ning neid maalimeediumis analüüsida. Need kujutised on teda köitnud ja lummanud, neis näib peituvad eriline saladus, aken tundmatusse maailma. Alexei Gordin lõbustab vaatajaid taas grotesksete ning justkui päevakajaliste, kuid võib-olla hoopis igavikuliste maalidega, mis räägivad kunstmaailma suhtest majanduse ja ühiskonnaga. Kiwa loob heliinstallatsiooni varasemate performance’ite käigus põletatud mikrofonidest ning 3 uut maali, millest üks kujutab ammu valminud, kuid just praegusesse aega eriliselt sobivat luuletust. Eike Eplikult on näitusel metafoorne skulptuur pealkirjaga “Unistuse teekond hapust viinamarjast päikeseloojanguni”. Laura Kuusk toob meieni koduse argipoeetika fotoseerias “Mõned märkmed mateeria kohta meie sees ja ümber” ning Kadri Toom kujutab floora ja arhitektuuri sümbioosis peituvat ilu ja harmooniat. Martiini aga on loonud Tartlastele tuttavliku disainiga, kuid nihestatud sisuga avaliku ruumi hoiatuste ja juhiste seeria “Suletud?”. Kristel Saan mõtestab eriolukorda võimalusena unistada, aga ka tulla tagasi kahe jalaga maa peale. Läti kunstnikud Elīna Vītola ja Ieva Kraule-Kūnaga on Kogo galeriisse saatnud juba 2019. aasta oktoobriks Riias Low galeriis valminud installatsiooni “Kunstnike kriisikeskus”, mis haakub väga hästi Alexei Gordini maalidega ning toob tõdemuseni, et kunstis ja kultuuris on kriis pigem tavaolukord ning kunstnike kriisikeskus võib olla koht, mitte ainult kunstnikele, vaid ka publikule ammutamaks kriisidest ja läbikukkumistest jõudu ja loovust.

Näitust saab Kogo galeriis külastada kuni 20. juunini K-R 13 Näitust saab Kogo galeriis külastada kuni 20. juunini K-R 13-19, L 13-18.-19, L 13-18.

Reedel, 19. juunil algusega kl 18.15 on võimalik osaleda oksjonil, seda nii galeriis kohapeal kui ka erinevaid distantsilt osalemise võimalusi kasutades. Oksjoni müügitulust 20% annetatakse kunstnike poolt välja valitud heategevusorganisatsioonidele nagu Toidupank, Inimõiguste Keskus, SOS Lasteküla, Eestimaa Looduse Fond, Peaasi, Kiusamisvaba kool, Eesti Naiste Varjupaikade liit, YFU EE, Eesti Metsa Abiks ja Heateo Sihtasutus.

Lisainfo ja registreerumine kogo@kogogallery.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht