Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Helikunsti näitus „Möödarääkimised”

Laupäevast, 26. veebruarist on Tartu Kunstimaja suures saalis avatud helikunsti grupinäitus „Möödarääkimised”. Näituse kuraator on Martin Rästa.

Mis saab siis, kui masskommunikatsiooni kutsuvate võimaluste ajel asendub dialoog lõputute paralleelsete monoloogidega? Kas sõnumitest tiine eeter püsib või langeb mürinal kokku? Mis saab siis, kui info ei vahetu, vaid peegeldub tagasi endakujulisse tühjusesse? Või siis, kui võimetus aktiivselt kuulata muutub niivõrd valdavaks, et iga endast erinev mõte hajub kiiremini kui selle kostumine? Mis saab, kui kõik räägivad samal ajal, aga mitte keegi ei kuula?

Näitus liidab osalevate kunstnike sõnumid generatiivseks ühisteoseks, uurides dialoogiprotsessi tähendust ja võimalikkust internetijärgsel ajastul.

Näitusel osalevad: John Grzinich, Roomet Jakapi, Raul Keller, Kiwa, Patrick Tubin McGinley, Uku Pira, Ann Reimann, Martin Rästa, Sten Saarits, Karl Saks, Renzo van Steenbergen, Taavi Suisalu, Hello Upan.

Kuraator ja graafiline disainer: Martin Rästa

Solveig Lill „Mikroobi kalleim mälestus”

Laupäevast, 26. veebruarist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud Solveig Lille isikunäitus „Mikroobi kalleim mälestus”.

On olemas mitut sorti maastikke, kuhu inimese jalg mitte iialgi ei astu. Mitte sellepärast, et need oleksid meile liiga kaugel, vaid vastupidi, takistuseks on nende liigne lähedus. Need on maastikud allpool naha piiri, mikroobide ja bakterite maailmad – elavad, töötavad, paljunevad ja omavahel suhtlevad keerukad süsteemid. Kuid ka selle kõige võõrama, ent lähema looduse kihi olemasolu on mõistlik endale aeg-ajalt teadvustada, sest just seal aset leidvate sündmuste käigul on vahetu mõju nii meie enesetundele kui kogu olemisele ja olemusele.

Teised kõndimatud paigad on need, mida sünnitavad esimeste maastike ühed elanikest, närvirakud, meie peas. Kui midagi ette kujutada, jõuab esile manatud pilt meie teadvusesse nende vahendusel. Niisiis, kui inimene mõtleb rakkudest, võiks peaaegu öelda, et rakud jutustavad inimesele iseendast.

Solveig Lill (s 1994) on saanud bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis maalikunsti erialal ja magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti õppekaval (2020). Samuti on ta õppinud vahetusüliõpilasena Berliini Kunstiülikoolis (UdK). Lill kõneleb läbi erinevate visuaalsete meediumite mikromaailmast kui inimesele füüsiliselt kättesaamatust elu tasandist, mille keerukaid nüansse võib vaid ette kujutada. Ta on osalenud mitmetel näitustel Tallinnas, Tartus, Vilniuses ja Berliinis. Esimene isikunäitus „Lähimates kaugustes” leidis aset 2019. aastal Tallinnas, galeriis Vent Space.

Tartu Kunstioksjonil osalevaid töid tutvustav näitus

Alates laupäevast, 26. veebruarist on Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis taaskord avatud tänavusel Tartu Kunstioksjonil osalevaid töid tutvustav näitus. Oksjoni on organiseerinud Tartu Kunstnike Liit koostöös galeriiga Art & Tonic. Oksjon toimub 25. märtsil!

Oksjonile valiti 50 teost. Osalevad kunstnikud on:

Talia, Lilian Sokolova, Urmas Viik, Nele Tiidelepp, Edgar Tedresaar, Jürgen Vainola, Andres Sütevaka, Toomas Kuusing, Martti Ruus, Marina Nerro, Krista Sokolova, Rein Tääker, Peeter Krosmann, Eva Elise Oll, Lilli-Krõõt Repnau, Maris Tammer, Enn Põldroos, Stina Leek, Teele Ülesoo, Timo Kähara, Tea Lemberpuu, Albert Gulk, Kaur Mäepalu, Külli Trummal, Maik Kalberg, Maris Tuuling, Siiri Jüris, Liisi Örd, Edgar Juhkov, Heikki Leis, Paul Kormašov, Epp Margna, Anu Muiste, Anni Mets, Heleliis Hõim, Meiu Münt, Eike Eplik, Kadri Toom, Margus Kontus, Al Paldrok, Stanislav Antipov, Regina-Mareta Soonsein, Maryliis Teinfeldt-Grins, Enn Tegova, Kiwa, Imat Suumann, Alar Tuul, Maria Sidljarevitš, Mirjam Hinn, Helle Vahersalu.

Teostega saab tutvuda aadressil  oksjon.kunstimaja.ee ning näituselt saadavas kataloogis.

Tekstide autorid on Elika Kiilo-Kulpsoo ja Peeter Talvistu. Reprod pildistas Andrus Kannel.

Oksjon toimub 25. märtsil kell 17.00 ja seda viib läbi Reigo Kuivjõgi. Oksjonil saab osaleda nii Tartu Kunstimajas kui ka kontaktivabalt internetis.

Oksjonile registreerumiseks tuleb saata kiri aadressile oksjon@kunstimaja.ee hiljemalt 24. märtsiks, kuigi tõsiseid huvilisi ukselt tagasi ei saadeta. Osaleda saab ka telefoni teel. Kirjas märkida kindlasti eelistatav osalemisviis.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht