Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Homme, 14. märtsil avatakse Tartu Kunstimajas kolm näitust: suures saalis Mihkel Ilusa „Läbirääkimised / Fassaaditööd” (kuraator Siim Preiman, koostöös Tallinna Kunstihoonega), väikeses galeriis Eva Jänese „100+1 maali” ning monumentaalgaleriis Zoia Lebedeva „Vaidu Vidil kinkis värvid” (kuraator Julja Polujanenkova, Tartu Kunstimuuseum).

********************************************************************************
17.00 Mihkel Ilus „Läbirääkimised / Fassaaditööd”

Tartu Kunstimajas toimuv näitus on TÜ maaliosakonnas õppinud Mihkel Ilusale omamoodi kojutulemise-näitus. Ta lahutab teineteisest maalikunstnike tavalised töövahendid ning loob õlivärvist, puidust maaliraamidest ja krunditud lõuenditest iseseisvaid objekte, astudes vastu tavapärasele kujutamisele. Lisaks maali füüsilisele koostisele on ta küsitlenud ka seda ümbritsevat kontseptuaalset reeglistikku ehk etiketti.

********************************************************************************
17.30 Eva Jänes „100+1 maali”

Alates 1970ndatest freskode, sgrafiitode ja vitraažidega tuntuks saanud Jänest hakkas iseseisvusajal tõsisemalt köitma abstraktne maal, eelkõige geomeetriline abstraktsioon. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valminud seeria väljendab intuitiivselt usulisi ideesid ning rahvaluule mõjul tekkinud emotsioone ja kujutelmi. Avamisel toimub albumi „Geomeetria kaudu harmooniale” esitlus.

********************************************************************************
18.00 Zoia Lebedeva „Vaidu Vidil kinkis värvid”

Neli aastat tagasi kohtas Udmurtias elav Lebedva oma elu suurima armastust Vaidut ning kolis peatselt tema juurde Eestisse uut elu alustama. Kahjuks suri Vaidu kaks aastat hiljem ning jätis toona kuuekümne-aastase naise maailma üksi. Samas oli Vaidu kinkinud oma olemasoluga talle pidurtamatu inspiratsiooni ning värske ja kirkavärvilise maailmanägemise. Kaotusevaluga toimetulek ja uue elu ehitamine käivad nüüd Lebedeva jaoks läbi kunsti.

Kõik näitused jäävad avatuks 7. aprillini.

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht