Kolmapäeval algab Tartus II laste- ja noortekirjanduse festival

Kolmapäeval, 17. oktoobril algab Tartus laste- ja noortekirjanduse festival, mis kutsub sündmustest osa saama nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. Neli päeva kestev programm pakub kohtumisi kirjanikega, pop-up kirjanduskohvikuid, Supilinna seiklustuuri koos tänavuse linnakirjaniku Mika Keräneniga, töötubasid ning mitmesuguseid muid ettevõtmisi.
Pidulik avamine toimub 17. oktoobril kell 12.00 Tartu Kirjanduse Majas, kus sõna võtavad kirjanikud Mika Keränen, Andrus Kivirähk, Valdur Mikita, Kadri Hinrikus ja Reeli Reinaus ning toimub Tartu-teemaliste lühivormide konkursi võitjate autasustamine. Kell 11.00–17.00 on majas avatud ka raamatulaat, kus laste- ja noortekirjandust pakuvad Aasta Raamat, Eesti Kirjandusmuuseum, Fantaasia, Kirilind, Pegasus, Petrone Print, Studium ja Viiking.
Festivali ajal on Linnaraamatukogus 3. klasside päev, kus õpilastele antakse kätte Tartu lastekirjanduse auhinna laureaadi Kadri Hinrikuse raamat „Katariina ja herned“, samuti on väikestel ja suurtelgi lugejatel võimalik kohtuda menuka soome lastekirjaniku Linda Liukasega. Toimub noorte luuleprõmm, kus saab nii võistelda kui ka niisama oma loomingut ette lugeda, ning noored on oodatud Värske Rõhu õhtule, kus kohtutakse toimetusega ja esinevad ajakirja kaasautorid. Täiskasvanuid – eriti õpetajaid, kuid kõiki teisigi huvilisi – oodatakse ettekandepäevale Kirjanduse Majja, kus tuleb juttu kirjandusõpetajate ettevalmistusest, õpilastele suunatud kirjandusprojektidest ning oskustest, mida eeldavad mitmesugused kooliharidust toetavad konkursid. Festivali lõpetab laupäeva õhtul toimuv kirjandusviktoriin kultuuriklubis Arhiiv, mis on seekord pühendatud laste- ja noortekirjandusele ning pakub kindlasti nii põnevust ja mõttepinget kui ka äratundmisrõõmu.
2017. aastal esmakordselt toimunud laste- ja noortekirjanduse festival sündis inspireerituna Tartu kui UNESCO kirjanduslinna ühest olulisest eesmärgist, milleks on raamatute ja lugemise väärtustamine laste ja noorte seas. Isetegemist ja osalemist julgustava ning kaasahaaravat raamatu- ja lugemiskeskse õhkkonda loova festivali peakorraldajateks on Eesti Kirjanduse Seltsi, Tartu Linnaraamatukogu ning Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi esindajad, kaasa aitavad mitmed partnerid. Festivali toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Kavaga saab tutvuda Tartu Linnaraamatukogu veebilehel www.luts.ee ning festivali Facebooki-lehel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht