Kolmas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

4.-10. oktoobrini toimub üleilmne eesti keele nädal KeelEST.3

Eesti Instituut kutsub üleilmsele eesti keele nädalale Keelest, et tutvustada eesti keelt kõikjal maailmas. Seekord kannab keelenädal mängu teemat, mis hõlmab keeleõppe-, sõna- ja näitemänge. Kaasa lööma on oodatud kõik keeleõppijad, õpetajad ja organisatsioonid, eesti keele huvilised Eestis ja välismaal.

Eesti Instituudi tegevjuht Katrin Maiste: “Mäng on osa meie elust, oleme just mängides õppinud oskusi, sõnu, leidnud sõpru. Mängu käigus võib isegi eesti keele käänete ja pöörete õppimine kulgeda naljaga pooleks.”

Kuidas keelenädal osaleda?
a. Eesti Instituut koostöös Tahelaga pakub osalejatele virtuaalseid keeleõppemänge, mida saab mängida üksi või mitmekesi. Veebi teel korraldatakse mänguõhtud, mis toovad kokku eesti keele huvilised üle ilma.
b. Kutsume keeleõppijaid üles etendama teatristseene eesti keeles, neid filmima ja sotsiaalmeedias jagama.
c. Neile, kes näitlema ei kipu, on koondatud mänguteemalised luuletused tõlkimiseks. Muidugi võib otsida teisigi mängulisi luuletusi või neid ise kirjutada. Sotsiaalmeedias jagamise teemaviide on #keelest2021.

Videoid, tõlkeid ning tekste ootame aadressile keelkultuur@estinst.ee, huvitavamate tööde autoritele on Eesti Instituut koos partneritega (Eesti Keele Instituut, ALPA Kids, Speakly jt) välja pannud meened.

Eesti keele nädala KeelEST programmis on virtuaalseid ning kohapeal toimuvaid sündmusi, mida aitavad Eesti Instituudil korraldada Integratsiooni SA, Tallinna Keskraamatukogu jt. Keelenädalal külastab Doris Kareva Luxembourgi Eesti Seltsi ja Eesti Kooli Belgias; Tallinnas toimuvad keelekohvikud; Integratsiooni SA korraldab ringkäigu Estonia teatris; E-residentide selts EERICA tutvustab oma liikmetele mänguliselt eesti keelt.

Üle ilma korraldatavate mänguliste eesti keele sündmuste kohta ootab Eesti Instituut infot mailiaadressil keelkultuur@estinst.ee.

Info eesti keele nädala kohta on lehel www.keelest.ee ja Eesti Instituudi uudistes.

Eesti keele nädala aitavad teoks teha Eesti Instituut, Integratsiooni SA ja Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht