Kolme maalija ühisnäitusäitus Tartu Kunstimajas

Neljapäeval, 5. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimajas Indrek Aaviku, Edgar Juhkovi ja Kaspar Tamsalu maalinäitus „Olemise äär“. Näituse kuraator on Joanna Hoffmann.

Aavik, Juhkov ja Tamsalu on kolm kursusekaaslast, kes on lõpetanud ühised maalikunstiõpingud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistratuuris. Neid ühendab veel ka asjaolu, et enne EKA küllaltki kontseptuaalse õppekava läbimist omandasid nad tugeva tehnilise baasiga bakalaureusekraadi – Aavik ja Juhkov Tartu Ülikooli maaliosakonnas, Tamsalu Repini nimelises Peterburi Riiklikus Maali-, Skulptuuri- ja Arhitektuuriinstituudis. EKA tehnilistest oskustest pigem kaugenev õpe on võimaldanud kõigil kolmel kunstnikul välja töötada isikupärase professionaalse käekirja, mis ainult akadeemilises õppes kaduma kipub. Selline sümbioos lubab kunstnikel traditsiooniliste vahenditega ümber käia oskuslikult, ent vägagi kaasaegselt.

Näitusel „Olemise äär“ kujutavad kolm autorit meid ümbritsevat kaasaegset maailma läbi kunstniku tajuprisma. Aavik keskendub postapokalüptilistele inimtühjadele linnamaastikele, kus mahajäetud tänavad ja hüljatud autovrakid annavad vihje, et siin on millalgi tegutsenud inimene. Juhkov pöörab pilgu Tartu Hiinalinna aiamaadele, kus inimese kohalolu on enamasti vaid miljöö kaudu aimatav. Tamsalu loomingu keskmeks on kunstnikku inspireerinud inimesed – nende positsioon, olek ja ootamatult ruumi sisenenud publikult pööratud pilk. Kolm kunstnikku moodustavad mitmeplaanilise vaate inimtekkelisele keskkonnale 21. sajandil: kauge ja lähedane, möödunud ja kestev, aimatav ja otsene.

Näitus on avatud 29. juulini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht