Konkursi “Noor helilooja 2015” finaal

Kolmapäeval, 15. aprillil kell 18 algab Tallinnas Heliloojate maja saalis (Lauteri 7c) konkursi “Noor helilooja” finaalkontsert, kus kõlavad üheksa noore helilooja verivärsked teosed. Sissepääs tasuta.

Konkurssi “Noor helilooja 2015” korraldab Eesti Heliloojate Liit koostöös Loomelaboriga ja see on mõeldud 12–21-aastastele noortele. Ettevõtmise kuraator on helilooja, pedagoog ja Eesti Muusikafondi juht Kristo Matson. Ettevõtmine on mullusuvise noorte heliloomingu suvekooli „Loomelabor“ mõtteline jätk, et anda noortele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ja saada professionaalsete heliloojate tagasisidet. Esimest korda toimuv konkurss on pühendatud Arvo Pärdile ja Veljo Tormisele, kes tähistavad sel aastal suuri juubeleid. Seetõttu paluti noortel heliloojatel võistlusteosed mõtteliselt siduda märksõnadega „Kolmkõla“ ja/või „Rahvaviis“. Finaali pääsejad valis žürii koosseisus Märt-Matis Lill (esimees), Mariliis Valkonen ja Ardo Ran Varres. Kõik üheksa teost on loodud 2015. aastal ja kõlavad nüüd esiettekandes.
Ettekandele tulevad: Karl Tippi (1995) “Uut taevast ja maad igatsedes” häälele, altflöödile ja akordionile, Kristel Kolkaneni (1998) “Kuma” saksofonile ja akordionile, Marta-Liisa Talveti (1998) “Parem kallas” akordionile ja viiulile, Gerta Raidma (1995) “Kiik kuulab” sopranile, viiulile, kontrabassile ja parmupillile, Mihkel Roometi (1996) “Rahvalik” kahele akordionile, Karoliina Itteri (1996) keelpillikvartett, Reesi Koidu (1996) “Sügis” kolmele viiulile ja tšellole, Maris Pihlapi “Hüüd” viiulile ja tšellole ning  Astra Irene Susi (1998) „Väike trio“ viiulile ja kahele tšellole.
Eesti muusika päevade raames leiab aset konkursi teine voor ehk finaal, kus selgub kolm preemiaväärilist teost.  Konkursi auhinnafond jaguneb: I koht 150, II koht 100 ja III koht 50 eurot.  Eriauhinna panevad välja Arvo Pärdi Keskus ning festival Eesti muusika päevad.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht