Kontserdid Eduard Tubina ja Eduard Oja sünniaastapäeva auks

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Segakoor HUIK! tähistab kahe olulise eesti klassiku – Eduard Tubina ja Eduard Oja 110. sünniaastapäeva kahe kontserdiga, mis antakse 13. juunil kell 19 Tartu Ajaloomuuseumis ja 15. juunil kell 19 Tallinna Mustpeade Majas.
Kontsertidel saab kuulda nii heliloojate väheesitatud, kuid värsket koorimuusikat kui ka klaveriloomingut, mida esitab „Klassikatähtede“ saatest tuntud noor pianist Johan Randvere. Vahetekste heliloojate elust ja loomingust loeb näitleja Tõnis Rätsep, dirigeerib Kaspar Mänd. Kuigi mõlemad heliloojad olid eeskätt tuntud loomingu poolest muudes žanrides, oli koorimuusika neile väga oluline valdkond, millega oldi terve elu tihedalt seotud. Kontserdi idee autori Kaspar Männi sõnul tulevad kontsertidel ettekandele lood, mis moodustavad vähetuntud peatüki nende heliloojate loomingus, isegi kogu eesti koorimuusikas. „Juubeliaasta valguses on meil seega Segakooriga HUIK! plaanis nende koorimuusika taaselustada ning eesti kooride repertuaari tagasi tuua,” ütles ta.
Eduard Tubin (1905–1982) oli üks väljapaistvamaid heliloojaid ning dirigente eesti muusikaloos. Tubina mahukas looming on žanriliselt väga mitmekülgne, kuid kaalukaima osa moodustavad orkestriteosed. Tubina sulest on pärit ka eesti esimene ballett „Kratt“. Eduard Oja (1905 –1950) oli eesti helilooja, koorijuht, muusikapedagoog ning muusikakriitik. Oja tegutses Tartus koorijuhina ning töötas mitmel pool ka muusikaõpetajana.
Segakoori HUIK! lauljaid ühendab soov laulda ja nautida head muusikat läbi ajastute, samuti on oluline koostöö eesti noorte heliloojatega. Koor on saanud auhindu mitmel koorikonkursil, nt 2011. ning 2015. aastal saadi A-kaegroia esikoht eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ ning 2012. aastal grand prix eesti kammerkooride festivalil. Rahvusvahelisel konkursil „Tallinn 2015“ saavutati I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose „In Paradisum“ parima esituse eest.
Dirigent Kaspar Mänd õppis koori- ja orkestridirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Pariisi Konservatooriumis. Hetkel töötab ta dirigendina Otsa koolis ning Estonia teatris. Kaspar Mänd on osalenud mitmetel meistrikursustel ning teda on pärjatud paljude preemiatega: parim noor dirigent koorikonkursil “Tuljak” aastatel 2011 ning 2015, Kooriühingu preemia “Aasta noor dirigent” 2013, rahvusvahelise koorikonkursi “Tallinn 2015” parim noor dirigent. 2011. aastal pälvis Kaspar Mänd Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi.
Vaata ka www.facebook.com/segakoor.HUIK

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht