Konverents toob Eestisse inimõiguste valdkonna tipud

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna ülikool

9.-10. veeburuaril toimub Tallinna Ülikoolis inimõiguste alane konverents „Human Rights and the Controversy about the Nature of Law“, mis otsib vastust küsimusele: kas seadus ilma inimõigusteta on seadus? Konverents toob Tallinnasse maailma inimõiguste valdkonna tippteadlased, kelle hulgas ka professor Robert Alexy, maailma paremikku kuuluv õigusfilosoof.

“Konverentsil arutletakse näiteks küsimuste üle, kas kodanikud, juristid ja teenistujad peaksid üldse järgima seadust, mis piirab inimese väärikust? Arutletakse, mis üldse on inimeste põhiõigused, kuidas neid tuvastada ja kuidas neid põhjendada? Kas ühe inimese õigused võivad minna vastuollu teise inimese õigustega ja kuidas käituda, kui nad lähevadki?” sõnas konverentsi eestvedaja, TLÜ Euroopa õiguse professor Massimo La Torre. Ta lisas, et juristid, õiguspraktikud ja kodanikudki ei saa neid küsimusi eirata, kui nad soovivad mõtestada seadusandlust ning usuvad, et seaduse järgimine on (ja peakski olema) õiguslik standard.

La Torre sõnul on tegemist erakordse akadeemilise konverentsiga, kuhu koguneb väga lugupeetud kogum eksperte ja mõtlejaid. Põhikõneleja Robert Alexy kuulub õigusfilosoofina maailma paremikku, olles samaaegselt hiilgav riigiõigusteadlane ja õigusteoreetik. Alexy on seotud ka Eesti põhiseaduse loomisega, olles selle nö vaimne autor.

Konverentsile on oodatud kõik, kellele teeb muret hetkeolukord inimõiguste vallas ning võimu kuritarvitamine tänapäeva keerulises maailmas. Eelkõige oodatakse inimesi, keda puudutab õigus ja õiglus. Enim kasu saavad konverentsist Massimo La Torre sõnul õppejõud, teadlased ja praktikud, nii juura kui filosoofia vallas. “Konverentsilt on oodata arusaamade rikastumist ning silmavaate laienemist seaduste kontseptsiooni osas, loodetavasti ka uusi meetodeid juura õppimise ja praktiseerimise vallas,” osutas Massimo La Torre selle olulisusele ja lisas, et üritusel edendatakse teravat debatti inimõiguste teemal, mis on meie praeguse aja üks alustalasid.

Konverents on tasuta, see toimub Tallinna Ülikoolis (auditoorium Maximus, A-002) ja on inglise keeles. Registreerida ja programmiga tutvuda saab Tallinna Ülikooli koduleheküljel siin. Registreerimine on avatud kuni 7. veebruarini 2017.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht