Kreutzwaldi päevade konverents “Dialoogid – I. Kommunikatsioon, poliitika, tekstiloome”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kirjandusmuuseum ja Eesti Uuringute Keskus 59. Kreutzwaldi päevade konverents “Dialoogid – I. Kommunikatsioon, poliitika, tekstiloome” 16. ja 17. detsembril.  Ettekanded käsitlevad eri vaatepunktidest dialooge ja dialoogilisust, sealhulgas katkenud ja lõpetamata või koguni lõppematuid dialooge. Omaette oluline valdkond on dialoogi puudumine teatud küsimustes ja sellega seoses küsimus, miks meil ühiskonnas enamasti dialoog puudub ja kas see on üldse võimalik.
Konverentsi avab traditsiooniline direktori ettekanne, mille järel kuulutab Kristiina Ehin Eesti Vabariigi läheneva 100. sünnipäeva tähistamiseks kirjandusmuuseumi ja ühenduse Eesti Elulood eestvõttel välja uue üleilmse eluloovõistluse. Järgnevad ettekanded, kus on vaatluse all keelenähtuste dialoogilisus ning kirjutajate suhted tekstide ja kultuurikontekstidega. Plenaarettekanne on Tiit Hennostelt.
Esimese päeva lõpus tutvustatakse kirjandusmuuseumi uuemaid väljaandeid.
Konverentsi teine päev keskendub “tavamaailma” ja “virtuaalsuse” sümboolsele ühendamisele, dialoogilisusele poliitika ja religiooni kontekstides. Konverents lõppeb udmurdi folkloristi, 2015. aasta parima soomeugri filmitegija tiitli kandja Denis Kornilovi lühifilmidega.
Programm on veebis aadressil:
www.kirmus.ee/est/info/%C3%BCritused/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht