Kristi Kongi ja Kasper Bosmansi dialoog Kumu sisehoovis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Neljapäeval, 10. mail kell 18 avatakse Kumu kunstimuuseumi hoovis Kristi Kongi ja Kasper Bosmansi koostöös valminud näitus „Alkeemikud, kunstnikud, puhastajad ja teised“, mis viib külastaja seiklema muinasjutulisse keskkonda, kus värvilises kõverpeeglis terenduvad kummalised objektid pakuvad varasemast erinevat käsitlust muuseumis leiduvatest teostest ja esemetest.

Projekt on arenenud välja Kristi Kongi huvist Kumu kui omanäolise arhitektuurse ja museaalse keskkonna vastu. Keskendudes alkeemiale kui eelteaduslikule praktikale, mis ometi teaduse arengule oluliselt kaasa aitas, vaatavad kunstnikud sama märksõna abil muuseumi keskkonnas leiduvaid objekte. Muuseum loob oma tegevuse käigus hierarhilise süsteemi, kus kunstiteosed ja nende eksponeerimist ja säilitamist võimaldavad esemed on erinevates rollides. Mõjutades laiemat kultuuripilti, loob kõnealune praktika selge arusaama sellest, mida ja mis alustel me väärtustame ja esile tõstame.

Töötades kohaspetsiifiliselt, loovad kunstnikud Kumu hoovi uued, tervikliku installatiivse keskkonna moodustavad teosed. Fokusseerides kunstiteose tugistruktuuridele, kunstiajaloo poolt varju jäänud ja fragmentaarse iseloomuga materjalile, sünteesivad kunstnikud neist alkeemiku visadusega välja väärtuslikku materjali ehk uusi teoseid. Olulisel kohal on korjed muuseumi kogust ja filiaalides eksponeeritud teostelt – kui Kristi Kongi on keskendunud peamiselt Eesti Kunstimuuseumi skulptuurikogus leiduvatele töödele ja objektidele, siis Kasper Bosmans lähtub Niguliste muuseumi Rode altari naispühakute atribuutidest, tuues nii hiliskeskaegsed kriidijoonistused kui omas ajas olulised vahendid teosega ümberkäimisel tänasesse päeva.

Kristi Kongi (snd 1985) on eesti maalikunstnik, kes keskendub oma töödes värvile, valgusele ja ruumile, teostades maale sageli installatiivselt või kohaspetsiifiliselt. Kongi töödele on iseloomulik erk, sageli spektrivärvidel baseeruv koloriit. Kongi on osalenud mitmetel kuraatori- ja isikunäitustel. 2017. aastal pälvis Kongi Konrad Mägi medali.

Kasper Bosmans (snd 1990) on belgia maalikunstnik, kes järjepidevalt töötab välja talle omast sümbolistlikku pildikeelt, kus võrdne roll on nii kujundil kui ka värvil. Bosmans on osalenud arvukatel grupinäitustel, tema viimased isikunäitused on toimunud muuhulgas sellistes mainekates institutsioonides nagu Witte de With Rotterdamis ja de Hallen Haarlemis.

Näitusel eksponeeritud kunstnikud: Herman Halliste, Aime Jürjo, Enn Roos, Martin Saks, August Weizenberg

Näitus on avatud kuni 16. septembrini 2018
Kuraator: Kati Ilves
Graafiline kujundaja: Ronald Pihlapson

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht