Kristino Rav´i näituse “Hämarala seniidis” avamine 31.10 fotogaleriis Positiiv

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kristino Rav’i esimene isikunäitus „Hämarala seniidis” on galerii Positiivi neljas väljapanek, mis kuulub EV100 kunstiprogrammi “Sada kunstimaastikku”. Kunstnik kujutab naise sünnitusjärgsest depressioonist alguse saanud muutuste, arengute ja väljakutsete jada kui teekonda uute tugevusteni.

Näitus on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a, Pelgulinn, Tallinn) 31.10.-17.11.2017, esmaspäevast reedeni kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel. Näituse avamine toimub teisipäeval, 31. oktoobril kell 18.00-20.00. Akustilise kitarriga esineb Juhan Vihterpal. Kõik on oodatud!

Kunstnik esitab oma fototöödes keha lavastusliku maastikuna, kasutades muutunud enesetunnetuse ja -teadlikkuse väljendamiseks visuaalseid metafoore. Kristino Rav: „Washingtoni Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel kogeb sünnituse järel kurvameelsust (baby blues) ligi 50-80% sünnitanutest, kellest ühel naisel seitsmest kujuneb kurvameelsuse raskem vorm ehk rasedusjärgne depressioon. Patoloogia võib tekkida ka meestel. Vaatamata sünnitusjärgse depressiooni küllaltki kõrgele esinemissagedusele on teema ise pigem põlu all. Sotsiaalne norm raseduse ja emaduse roosamannavahusest idüllist pingestab värskete vanemate ootusi iseenda, oma toimetuleku, uute rollide ja tunnete suhtes.”

Kunstnik peab oluliseks rasedusjärgse depressiooniga seotud teadmiste, hoiakute ja uskumuste tähelepanu alla seadmist ning nendega seotud stigmade ja tabude ümberlükkamist. Fotolavastusi, keraamikat ja isiklikke esemeid (raamatud) koondava installatiivse näituse ülesehitus on vaatajate suhtes avatud ja kontaktialdis.

16.11. kell 18.00-20.00 toimub galeriis Positiiv vestlusõhtu. Tutvustame rasedusjärgset depressiooni ja selle näiteid kaasaegses kunstis. Osalevad raseduskriisi nõustaja Kairi Tozen-Pütsepp ja kunstiteadlane Heie Marie Treier. Vestlusõhtu on tasuta.

Kristino Rav (s 1987) on performance´i-kunstnik, kelle töödes on olulisel kohal keha, kestvus, füüsiline ja vaimne pingutus. Ta on lõpetanud skulptuuri eriala Eesti Kunstikadeemias (BA, 2009) ja semiootika magistriõppe Tartu Ülikoolis (2011). Kunstnik on osalenud arvukatel grupinäitustel ja koostööprojektides Baltikumis, erinevates Euroopa riikides, samuti Türgis, Venemaal, Indias ja Kolumbias.

Portfoolio: http://kristino-rav.blogspot.com.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht