Kunst linnas ja linn kunstis

Eesti Kunstimuuseumi publikuprogramm „Kunst linnas ja linn kunstis“ 38. Tallinna Vanalinna Päevade raames ühendab 2019. aastal endas kaks suurt juubelit: Tallinna esmamainimise 800. aastapäeva ning Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva.

31. mail ja 1. juunil 2019 osalevad juubeliaasta puhul Tallinna Vanalinna Päevadel Eesti Kunstimuuseumi filiaalid Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Niguliste muuseum ja Adamson-Ericu muuseum, pakkudes eri vanuses publikule linna ning kunsti seoste märkamiseks ja avastamiseks mitmesuguseid tegevusi.

Muuseumi soov on kunsti kaudu näidata, kuidas Tallinna linna on läbi aegade nähtud ja kujutatud, kuidas linn on aja jooksul muutunud, ning ühtlasi suunata festivalil osalejaid mõtlema, mil moel saame oma keskkonda ise luua või mõtestada.

31. mai õhtul stardib Snelli tiigi äärse purskkaevu juurest eksklusiivne ekskursioon täiskasvanud publikule, mis tutvustab jalutuskäigu vältel kunstnike jäädvustatud vaateid Tallinna vanalinnast. Ajatuid teoseid Eesti Kunstimuuseumi kogudest tutvustab kunstiajaloolane Tiina-Mall Kreem. Ekskursioon toimub ka vene keeles.

Lastele ja noortele suunatud Eesti Kunstimuuseumi töötoad ja mängud Snelli tiigi ääres paikneval lastealal LAHELA alustavad 31. mail ja 1. juunil kell 12.00 ning vältavad kogu päeva. Tegevusi viivad läbi muuseumi haridustöö kuraatorid: Ilona Kroon, Liina Lepik, Liisi Selg, Loore Sundja jpt. Mõlemal päeval on laste- ja noortealal avatud ka muuseumi pop-up-pood.

Adamson-Ericu muuseumi sisehoovis (Lühike jalg 3) on Tallinna Vanalinna Päevade ajal avatud Toomas Altnurme skulptuurinäitus.

KAVA:

31. mai 2019

Ekskursioonid Tallinna vanalinnas: Tallinna vaateid Eesti Kunstimuuseumi kogudest – jalutuskäik kunstiajaloolasega
17.00 Ekskursioon eesti keeles
17.30 Ekskursioon vene keeles
Ringkäigud algavad Snelli tiigi purskkaevu juurest; vajalik on eelregistreerimine

Snelli tiigi äärsel lastealal:
12.00–16.00 Kollaaži töötuba: Lõigatud linn ja sasitud silmapiir
Kubistliku kunsti vormikeelest lähtuvalt luuakse linnaruumi fotodest nihestatud perspektiiviga kollaaž.
12.00–17.00 Tegevustelk lauamängudega

1. juuni 2019
Snelli tiigi äärsel lastealal
12.00–16.00 Intarsiatehnikas linnapanoraami loomise töötuba: Eilne ja tänane linn
1930. aastatel loodud Kadrioru lossi intarsiatoa vaadete eeskujul saavad väikesed huvilised luua täiesti uue ja kaasaegse Tallinna silueti. Kas midagi on muutunud või oleme oma vanalinna suutnud hästi hoida?
12.00–17.00 Tegevustelk lauamängudega

Ekskursioonidel ja töötubades osalemine tasuta

Info kodulehel
Sündmus Facebookis
Tallinna Vanalinna Päevade programm

SA Eesti Kunstimuuseum
Weizenbergi 34 / Valge 1, 10127 Tallinn
kunstimuuseum.ekm.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht