Kunstnik Toomas Kuusing ja harilikud inimesed Luunjas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
 Porridge Mountains. Foto Toomas Kuusing


Porridge Mountains. Foto Toomas Kuusing

Galeriis “Meie Aja Kangelane” (Puiestee 8, Luunja alevik) avatakse 3. detsembril kell 18.00 Toomas Kuusingu maalinäitus “Harilikud inimesed”.
“Harilikud inimesed” on tööde ja näituste seeria, mis sai alguse 10 aastat tagasi. Kunstniku huviobjekt on inimesed, kõige tavalisemad, harilikumad nagu ta ise. Need tavalised inimesed on ta asetanud ebatavalistesse olukordadesse. Maalidel kujutatakse sotsiaalse elu ilu, võlu ja valu, probleeme ja naudinguid, sealjuures on sõrm endiselt suunatud kirju inimloomaaia poole. Nii nagu muutub maailm, nii muutuvad ka Toomas Kuusingu loodud “harilikud inimesed”: kes hindab muutuvas ja uuenevas maailmas uusi eluväärtusi, kes suundub tagasi nn vana hea juurde. Ta loob naivismi, realismi ja sürrealismi sünteesis argimütoloogilisi maailmu, kus harilikus situatsioonis avaldub mingil hetkel metafüüsiline mõõde või hoopis pääseb valla maagiline realism.
Toomas Kuusing (sünd 1976) on pärit Põlvamaalt, õppinud Pärnus Academia Gratas ja lõpetanud 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemia. Kuigi ta on pikka aega osalenud performance-rühma Non Grata tegevuses, on tema isikliku loomingu peamine väljund siiski maalimine ja graafika.
Näitus jääb avatuks jaanuari alguseni ja seda toetas Eesti Kultuurkapital.
Manuses foto mida võib kasutada.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht