Kuulutati välja Vaba Lava uue hooaja kuraatoriprogramm

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

3. juunil tehti teatavaks Vaba Lava 2016/2017 aasta kuraatoriprogramm.

Vaba Lava teatrikeskuse  kuraatoriprogrammi paneb teist hooaega kokku tandem rahvusvahelisest kuraatorist Thomas Frankist ja eesti kuraatorist Madli Pestist, kes 2016/2017 aasta programmi valisid avalikule ideekonkursile laekunud 35 projekti hulgast välja 8 lavastust, koondades need pealkirja alla “IN I OUT”.

Programmis on viis lavastust Eesti tegijatelt ja kolm välismaalt:

Jürgen Rooste lavastus “SUGU M” (esietendus 19. septembril),
Austria/Venemaa lavastaja Oleg Soulimenko “Ma pigem tantsiksin sinuga” (etendus 1. oktoobril),
Helen Rekkori “Süüria rahvalood” (esietendus 29. oktoobril),
Simon Mayeri (Austria) “Sissy pojad” (esietendus 14. jaanuaril),
Sveta Grigorjeva ja Siim Tõniste “Hulgakesed” (esietendus 8. veebruaril),
Urmas Vadi “Furby tagasitulek” (esietendus 18. aprillil),
Audiokinetica “IDEM” (esietendus 12. mail) ja
Chris Kondeki (USA/Venemaa) lavastus “Distinguishing” (“Eritunnused”).

“Need kaheksa projekti vastavad ideekonkursil esitatud küsimustele mitmel erineval tasandil ning pakuvad ka mitmekesiseid kunstilisi lahendusi. Kunstnikud tegelevad digitaalse identiteedi, võõra integreerimise ning sisemise ja välimise kasutusetundega. Esitatakse sotsioloogilisi ja antropoloogilisi vaateid identiteedikriisile ning püütakse otsida riikide ja rahvuste üleseid moraalseid väärtusi.

Uuritakse eestlaste ja venelaste koos elamise ajalugu ja võimalikkust, vaadatakse Eesti tulevikku. Mõtestatakse ka filosoofilisemalt: kas integratsioon on alati positiivne mõiste või on see sõbralik vabandus sallimatusele? Nii nagu lavastused on mitmekesised temaatiliselt, on need seda ka kunstiliselt lähenemiselt. Erinevaid kunstidistsipliine põimivad Chris Kondek, Audiokinetica, Helen Rekkor ja Jürgen Rooste.

Peaaegu kõik lavastused sünnivad koosloome meetodil ning mitmed kasutavad uurimuslikke strateegiaid materjali kogumisel (intervjuusid koguvad lavastuse tarbeks Helen Rekkor, Audiokinetica trupp ja Oleg Soulimenko),” kommenteeris programmi kuraator Madli Pesti.

Väljavalitud lavastuste hulgas on sõna- ja tantsuteatrit, visuaal- ja tehnoloogilist teatrit, luule- ja muusikateatrit, dokumentaalteatrit ja performance’iteatrit, diskot ja poksi. Märksõnadeks identiteet ja tehnoloogia, filosoofia, iidsed lood ja suuline pärimus, hirmud, eelarvamused, vastandlike väärtuse ühildamine ja lepitamine, identiteedikriis, digitaalne kultuur, argielu uurimused, mehelik kuvand, must huumor.

Esimest korda on võimalik Vaba Lava tõelistel fännidel soetada endale kogu hooaja kuraatoriprogrammi pass. Passiga on garanteeritud parimad istekohad saalis, kutse esietenduste pidudele.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht