“Lapin liputab jälle” Tallinn Art Space galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Leonhard Lapini teose „ENSV – Eesti naine sotsiaalses võtmes“ pidulik esitlus toimub sel neljapäeval, 3. novembril kell 18.00 Tallinn Art Space galeriis Maakri 21.
ENSV näituse kuraator Rene Noni rääkis, et idee sellist projekti teha tekkis kunstnikuga vesteldes, mõtiskledes ühiskondlikust olukorrast ja Leonhard Lapini varasematest performance’itest, ülesastumistest.
Nüüd, 2016. aastal, kujutab Lapin olematu riigi (ENSV) originaallippudel sinistes lainetes ujuvat alasti naist, kes hoiab käes vasarat – midagi pole muutunud: naiste vastu suunatud vägivald, sotsiaalne ebavõrdsus, palgalõhe… – naine peab alati valvel olema.
Lapin suunab alati oma tähelepanu ühiskonna valupunktidele.
Ajaloost on hästi teada faktid, et Leonhard Lapin, kes kooris end 1982. aastal alasti ja näitas oma häbematut keha Eesti rahvale, solvates kommunistlikku parteid, mõnitades ENSV valitsust ning vihastades KGB-d, oli juba enne seda suur liputaja. Oma Kadrioru keldriateljee orgial 29.12.1975 lehvitas ta joobnud seltskonnale ENSV lippu. Asi võttis aga veel hullema pöörde, kui ta 1978.aastal esitas vabariiklikule noortenäitusele maalina vaid ühe laine ENSV lipust. Kodanliku natsionalistina müüs Lapin selle teose muidugi USA-sse Norton Dodge kokku.
1998. aastal lehvitas ta hulka punalippe Paide kesklinnas toimunud tegevuskunstifestivalil, ehmatades varahommikul Eesti Vabariigi ausaid kodanikke sellega, et nõukogude võim on tulnud tagasi!
Lapini enesekesksus on piirideta: 2000. aastal esines ta juba Euroopa mitmetes linnades näitusel World Wild Flags (“Maailma metsikud
lipud”) juba iseenda pornograafilise lipuga, mida võite nüüd näha igal suvel Karepal Sagritsa majamuuseumi lipumastis.
Leonhard Lapini näitus jääb avatuks 6. novembrini.

P.S. Kohapeal on võimalik veel näha Jaak Visnapi näitust Südamest Südamesse.

https://www.facebook.com/TallinnArtSpace/
Tallinn Art Space galerii
Maakri 21, Tallinn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht