Laupäeval 27. juunil avaneb Avatud Majade sarjas Kadrioru staadioni tribüünihoone

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäeval 27. juunil on Avatud Majade sarjas võimalus uudistada Kadrioru staadioni ajaloolises tribüünihoones. See ajalooline raudbetoontribüün on betoonist võlutud August Komendandi tähtsaim varane konstruktoritöö.

Avatud Majad nr 54: Kadrioru staadion
Laupäeval 27. juunil 2020 kell 14.00–15.30
Grupijuht Carl-Dag Lige, arhitektuuriajaloolane
NB! Kogunemine Kadrioru staadioni peasissepääsu juures, Roheline aas 24, Tallinn
Rühma suurus on kuni 30 inimest, piletid müügil Piletilevis hinnaga 12 eurot. Sama piletiga kaasneb ühekordne pääs Rotermanni soolalao näitustele.

Eesti Arhitektuurimuuseumi näituse „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“ publikuprogrammi raames on kõigil huvilistel võimalus giidi juhendamisel külastada Tallinna Kadrioru staadioni ja selle unikaalset raudbetoonist tribüünihoonet.
August Komendant (1906–1992) oli Eesti-Ameerika ehitusinsener, kes koostöös tuntud arhitektide ja inseneridega kavandas mitu 20. sajandi arhitektuuri meistriteost. Tema erialane karjäär vältas üle poole sajandi – 1930. aastatest Eestis 1980. aastateni Ameerika Ühendriikides. Raudbetoonist sai 20. sajandil uue elukeskkonna rajamisel levinumaid ehitusmaterjale. Materjal, mida mõned peavad igavaks, külmaks ja kõledaks, oli August Komendandi kirg läbi aastakümnete ning sai tema käe all kauni vormi ja kõrge kvaliteedi.
1936. aastal kavandatud ja 1938. aastal avatud Kadrioru staadioni raudbetoontribüün on August Komendandi tähtsaim varane konstruktoritöö. Arhitekt Elmar Lohu kavandi alusel ja Eesti Spordi Keskliidu tellimusel valminud tribüün oli omas ajas moodne nii oma vormi, konstruktsiooni kui ka ehitustehnoloogia poolest. Komendant aitas koos assistent Tarmo Randveega teha tribüüni projekti tööjoonised, konstruktsiooniarvutused ning läbi viia ehitusjärelevalvet. Eesti modernistliku arhitektuuri tippteosel on tänaseni silmapaistev roll Eesti kergejõustiku esindusstaadioni ansamblis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht