Len Murusalu Hobusepea galeriis

Len Murusalu_2015Kolmapäeval, 12.08 kell 18 avab LEN MURUSALU (1984) Hobusepea galeriis isiknäituse „Ajafragment / The Fragment of Time“. Näitus jääb avatuks 31. augustini 2015.
Len Murusalu keskendub avatava näituse teostes üldinimlikele ja universaalsetele probleemidele ning nende probleemide võimalikele lahendustele. Näitus koosneb kolmest üksteisega seotud ja autorit pikka aega saatvast projektist. Elukestva autobiograafilise projektiga „Continuum“ alustas Murusalu juba 2005. aastal, avataval näitusel eksponeerib kunstnik tõekspidamiste ja eesmärkide muutumist ning läbi arengute teisenemist jälgiva protsessi tulemusel valminud uusimat teost. „Logose“ maaliseeria, mis sai alguse 2013. aastal, lähtub autori sõnul algelementidest. Puud kujutava maaliseeria puhul on ülimalt oluline ka maale saatev valgus- ja heliinstallatsioon. Tajuinstallatsiooniks nimetatud spirituaalse teosega soovib kunstnik pakkuda vaatajale võimalust sisekaemuseks ja eneses rahu leidmiseks. Kolmas, 2015. aastal alguse saanud ja avatava näituse üldpealkirjast tõukuv teos „Ajafragmendid“ lähtub kunstniku sõnul kaasajale omasest hirmust kadumise ees. Läbi kaduvate ja hääbuvate liikide jäädvustamise ning neile lisatud oletuslike tulevikuvisioonide soovib kunstnik edasi anda lootust, et paratamatuna tunduvaid protsesse on veel võimalik muuta, tehes senisest erinevaid otsuseid.
Len Murusalu on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias ja Ida-Londoni Ülikoolis. Ta on end täiendanud Malmö Kunstiakadeemias Rootsis ja Soome Kunstiülikoolis Helsingis. Lisaks mitmetele isiknäitustele on Murusalu osalenud ühisprojektides Eestis, Suurbritannias, Soomes ja Saksamaal ning on mitmete dokumentaalfilmide stsenarist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht