Ljudmila Swarczewskaja “Oma rada”/Kaja Rinaldo “Kannula” Pärnu Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ljudmila Swarczewskaja “Oma rada” / Kaja Rinaldo “Kannula”
Pärnu Linnagalerii
Uus tn. 4, Pärnu
16. 09 – 10. 10. 2015
Kolmapäeval, 16. septembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagaleriis kaks uut näitust, tekstiilikunstnik Ludmilla Swarczewskaja “Oma rada” ja keraamik Kaja Rinaldo “Kannula”.
ludmilla_swarczewskajaLudmilla Swarczewskaja  “Oma rada”
Tekstiilikunstnik Ludmilla Swarczewskaja on looduslike  materjale kasutades loonud oma originaalse kudumistehnika, mille kaudu väljendab oma mõtteid loodusest, muusikast, poeesiast ja inimsuhetest.
Ljudmilla Swarczewskaja on sündinud Põhja-Osseetias, kuid kunstnikuna tegutsenud valdavalt Eestis. Ta on õppinud kunsti nii Moskvas kui Tallinnas.
Lõpetas 1978 ERKI (EKA) moe ja tekstiili eriala. Sellest alates tegutseb ta Pärnus ja on osalenud kümnetel näitusel nii Eestis kui mujal maailmas sh. Leedus, Poolas, Soomes, Itaalias
ja Venemaal.
Enamik kunstniku loomingust asub erakogudes nii Eestis kui ka välismaal, aga samuti Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis ning Eesti Näitlejate Liidus Tallinnas.  Pärnu Spordihoonet kaunistab tema monumentaaltekstiilipannoo “Atleetika”
Ljudmila Swarczewskaja on Eesti Kunstnike Liidu ning Vene Kunstnike Ühendus Eestis liige.

 

kaja_rinaldoKaja Rinaldo “Kannula”
Kaja Rinaldo on läbi ja lõhki Pärnumaa keraamik, kellele vanad traditsioonid ja looduse puhtus lähevad väga korda. Ta on suur maaelu austaja ja elab oma sünnitalus.
Kaja Rinaldo peres on kunst ja käsitöö aus olnud juba mitu põlve, nii oma kui ka paljude teiste laste elu rikastab ta kunstiga, andes koolis kunsti ja käsitöö tunde. Kaja on aktiivselt keraamikaga tegelenud alates 2010 a.
2014 ilmus kirjastuselt “Pegasus” Kaja Rinaldo raamat “Kodune keraamika”.
Näitused jäävad avatuks kuni 10. oktoobrini 2015.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht