Ly Lestbergi fotod Jõgeva inimestest Betti Alveri muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

plakat_j6geva_inimesed_webLy Lestbergi fotonäitus TEATEID JÕGEVAST JA TEMA INIMESTEST
7. detsember – 8. jaanuar 2016
Betti Alveri Muuseum viis 2015. aasta jooksul läbi fotoprojekti “Meie inimesed Jõgeval”. Palusime Imre Lehemetsa ja Ly Lestbergi selle idee teostajateks. Kogusime nende fotosilma vahendusel muuseumi kogudesse 60 heatasemelist ülesvõtet Jõgeval elavatest inimestest ning nüüd on aeg avada huvitavamatest töödest näitus. 

Kogutud fotode vahendusel saavad huvilised heita pilgu Jõgeva argielule ja hetkedele, millele me tavaliselt tähelepanu ei pööra. Näituse avamisel võtame kokku aasta jooksul toimunud projekti ja räägime selle sisust.
Erinevaid paiku saab enese jaoks avastada väga erineval viisil. Selle näituse pildid kogusin kaamerasse kahe päikselise sügispäeva jooksul. Juba kohe alguses võtsin eesmärgiks pildistada võimalikult palju ja väga erinevaid inimesi. Neid, kes linnatänavail vastu tulema juhtusid, aga ka erinevate erialade esindajaid neile omases töökeskkonnas. Seda ek sperimenti alustades polnud ma sugugi kindel, kas inimesed üldse on nõus võhivõõrale käigupealt poseerima. Lisaks kaamera ees olemisele palusin ka vastuseid kahele küsimusele: mis teeb Jõgeva eriliseks ja mida saaks Jõgeval muuta paremaks. Nüüd, kui pildid ja tekstid on näituseks valitud ja tervik ruumi paigutatud, olen väga tänulik, et kõik just nii kujunes. Kuigi tulemus ilmselt ei kinnita ega lükka ka ümber muuseumi poolt püstitatud küsimust, kas Jõgeva linnale omane saab peegelduda seal elavate inimeste nägudes või olekus, siis vähemalt minu mälestustes püsib see linn ja selles elavad inimesed nüüd igavesti vaid päiksesäras ja soojusest kantuna. See näitus on aga läinud tõeliselt korda alles siis, kui kas või ühel näitusekülastajal tekib peale nende piltide vaatamist soov võtta aeg maha ja minna linna peale uitama. Selleks, et ise avastada enese jaoks omad inimesed ja oma Jõgeva.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht