Maarja Tõnisson | bodyBUILDINGbody

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Etendused 17. september ja 1.oktoober Eesti Arhitektuurimuuseumis kell 19.00. Performatiivne tantsulavastus “bodyBUILDINGbody” toimub Tallinna Arhitektuuribiennaali kuraatorinäituse “Keha ehitus. Body Building” raames. Otse näitusesaalis luuakse meelelis-ruumiline kollaaž liikumise, heli, video ning eksponaatide vahel.
See on aistinguline ruum, mis asetab keskmesse vaataja, jättes talle samas vabaduse ringi liikuda nagu tavalisel näitusel. Lavastus juhib meie meeli äärmise tundlikkusega, toob nähtavale nähtamatu – inimkehade ja objektide vahelised seosed, kihid ja seisundid. Tähelepanu keskmes on liikuv ja reageeriv keha, mis koosmõjus keskkonnaga – helide, kehade, video, materjalide ja ruumiga – toob esile aistingulised protsessid ning kogemused. See on konstrueeritud ja ehe tundemaastik.
Maarja Tõnisson on vabakutseline tantsukunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja täiendanud ennast Berliini Kunstide Ülikoolis. 2015. aasta veebruaris esietendus Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval tema esimene sooloprojekt “bodySHIFTbody”, mis oli ka esimeseks koostööks helilooja Tanel V Kullaga. Maarja Tõnissoni looming uurib keha ja meelte suhet, kus tants on vahendiks aistingute ja emotsioonide vabastamisel.
Etendused Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn) 17. septembril ja 1. oktoobril kell 19.00. Kestus: 50 min
Lavastaja, esitaja:                  Maarja Tõnisson
Helilooja, live-elektroonika:  Tanel V Kulla
Videokunstnik:                       Hannes Aasamets
Produtsent:                            Helen Sürje
Kuraatorid:                             Sille Pihlak ja Siim Tuksam
Kaasproduktsioon:                Eesti Arhitektuurikeskus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht