Mälestusfilmide nädal kinos Artis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Koostöös Inimõiguste Instituudiga ja SA Unitas toimub 14. – 18. juunil kinos Artis mälestusfilmide nädal, mil näidatakse nii traagilisi kui ka inspireerivaid filme eri rahvaste minevikupiltidest seoses küüditamisega.
Filminädala avab pühapäeval, 14. juunil kell 19 Ukraina mängufilm “Haitarma” (rež. Ahtem Seitablajev), mis räägib krimmitatarlaste deporteerimisest 1944. aasta mais. Linastus on vaatajatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil http://www.eihr.ee/14-juuni/registreeru-haitrama-linastusele/. “Haitarma” näitamist toetab Ukraina Suursaatkond Eestis.
Esmaspäeval, 15. juunil on kavas mullu Eestis valminud mängufilm “Risttuules”, milles režissöör Martti Helme jutustab tõsielulistel sündmustel põhineva loo noorest Ernast, kelle elu Siberis kajastub sealt kodumaale saadetud kirjades. Teisipäeval, 16. juunil on ekraanil Kasahstani film “Tõotatud maa” (Zheruyik, rež. Slambek Taujekel), mis räägib Kaug-Idast, Kaukaasiast ja Volga-aladelt Kasahstani kokku toodud rahvaste saatusest. Kolmapäeval, 17. juunil on kavas Leedu mängufilm “Ekskursant” (Ekskursantė, rež. Audrius Juzėnas), mille jutustab Siberis küüditatute rongilt põgenenud 10-aastase tüdruku teekonnast tagasi koju. Filminädala lõpetab neljapäeval, 18. juunil linastuv Jaapani animafilm “Giovanni saar” (Jobanni no shima, rež. Mizuho Nishikubo), mille peategelaseks on Kuriili saartel elavad vennad, kes pärast II maailmasõda kaotavad oma kodu.
Seansside algus on kell 19. Kõik filmid linastuvad eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega. Seansid juhatavad sisse vastava valdkonna spetsialistid.
Mälestusfilmide nädal toetab projekti Kogu Me Lugu, mille eesmärk on koguda Eesti perede lugusid, et neid uurida ja jagada järgnevate põlvede ja kogu maailmaga. Algatuse käigus viiakse läbi videointervjuusid, et uurida Nõukogude ja Saksa okupatsioonirežiimide inimsusvastaseid kuritegusid ja inimvabaduste rikkumisi. Kogutud videomälestusi kasutatakse õppematerjalide ja veebiõppekeskkonna loomisel. Algatuse toetamiseks on käimas Hooandja kampaania, mille kaudu on tänase seisuga kogutud üle 5000 eurot (75% eesmärgist). Algatuse eestvedajad kutsuvad kõiki inimesi panustama, et saavutada kampaania eesmärk – koguda projekti toetuseks 7000 eurot. Lisainfo: www.hooandja.ee/projekt/kogu-me-lugu ja www.kogumelugu.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht