Mall Nukke isiknäituse Rakvere Teatris

Esmaspäeval, 2.oktoobril kell 17.17 avab Rakvere Teatris isiknäituse kunstnik Mall Nukke

Näituse „Septem“ kunstiteoste ekspositsioonis saab näha läbilõiget Mall Nukke viimase seitsme aasta loomingust. Sõltuvalt ideest,  jõuab tema looming Teieni joonistamise, maali ja kollaaži tehnika vahendusel. Nukke loomingut iseloomustavad tema enda tõekspidamised. Mis on kunst ja milline on kunstniku roll tänapäeva pragmaatilises, kasu otsivas maailmas. Kunsti võiks nimetada kaasaja elufilosoofiaks.Ta vaatleb/analüüsib/ kujutab: inimeseks olemist; asjade tähtsust või mõttetust; sümboleid ja ideid elust enesest; aja liikumist; kõige kaduvust. Kunstnik on kui kroonika kirjutaja, kes ei sekku ümbritsevasse. Ta jäädvustab selle, väikese annuse fantaasiaga, läbi oma isikupära.

Laias laastus võiks näituse jagada kaheks: 2010 – 2013 on suuremõõtmeliste kollaažide ja akrüülmaalide periood. Seal on keskseks teemaks kõike hävitav aeg, mis on armutu nii inimeste, kui ka asjade suhtes; 2014 – 2017 on fotorealistlike joonistuste ja õlimaalide periood. Teemad on intiimsemad, inimkesksemad: ruum, tema moonutused, peegeldused. Deformatsioon. Inimene ja ettemääratud  „kastisüsteem“.

Eraldi tööde seeria moodustavad nn „lauapildid“, mida Mall Nukke alustas 2015. Tõukeks ja suureks eeskujuks sai sellele seeriale Elmar Kitse 60-ndatel loodud vähetuntud õlimaal kunstniku töölauast, vaatega porisele Supilinnale. Mall Nukke õlimaalide seeria „muusaks“ on Eveli Variku kuraatoriprojektide teemad, mis teostusid Pärnu Kunstisuve raames toimuvatel grupinäitustel: „Meister ja Margarita“ 2015, „Labürint“ 2016, „3ainus“ 2017.

„Septem“ näituse tööde kollektsioon on kirju ja mitmekesine. Kuid kuna nad loomise ajal kõik olid inspireeritud ümbritsevatest hetkeseisudest maailmas, siis on see kunstniku pildiline ja emotsionaalne tagasivaade seitsmele lähiajaloo aastale.
PS! SEPTEM tähendab ladina keeles SEITSE.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht