Marje Taska ja Eesti Metallikunstnike Liit Vana-Võromaa Kultuurikojas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Marje Taska isiknäituse PERPETUUM MOBILE ja Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäituse VÕRUD avamispidu toimub 5.oktoobril kell 17.00 Vana-Võromaa Kultuurikojas.

Marje Taska isiknäitus PERPETUUM MOBILE
Graafika, objektid, installatsioonid.
Näitus on edasiarenduseks Marje Taska ekspositsioonile Malmös, Galerii 21, näitusel ”Balti Kuld” 2014 ja ”X kilo kulda” galeriis ”Vaal”, mis kuulus ”Tallinn 2011– Euroopa kultuuripealinn” programmi.
Näituse põhiteemaks on kulla ja mulla võrdeline või siis pöördvõrdeline suhe ja igavene liikumine ümber nende kahe väärtuse. Kunstnikku on huvitanud, millesse oma elus investeerime, kust otsime ja kus leiame kulda, kas üldse leiame ja kas see ongi oluline…
Marje Taska elab ja töötab vabakutselise kunstnikuna Rootsis ja Eestis. Oma kunstiõpinguid alustas Tõnis Vindi juures, kuuludes tema esimeste õpilaste hulka. 1982. aastal kolis Rootsi, kus jätkas vabakutselise kunstnikuna. Marje Taska töötab installatsiooni, performance’i, monumentaalkunsti, maali, skulptuuri, graafika ja nahakunsti alal. Marje Taska kuulub Eesti ja Rootsi kunstnike liitu.

Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitus VÕRUD
Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitusest võtab osa 27 kunstnikku kokku rohkem kui 50 tööga. Eksponeeritud on nii ehted, objektid kui ka sepis.
Teemat „Võrud“ on tõlgendatud nii vormiliselt kui geograafiliselt. Rohkelt on kaelavõrusid (Ülle Kõuts,Krista Lehari,Mari Pärtelpoeg jt.) aga ka näiteks Jaan Pärna 5 rinnaehet „Võrumaa metsad ja järved“. Vaheldust ehetele toovad Heigo Jelle rauast skulptuur ja bännerid tema sepistest. Vaatamist jätkub igale maitsele, nii klassikalise kui ka kaasaegsema ehte armastajatele.
Näituse kujundajad Mari Pärtelpoeg ja Kadi Kübarsepp.

Näitused jäävad avatuks 30.oktoobrini.
Vana-Võromaa Kultuurikoda (Katariina allee 11, Võru)
Avatud: K- P 10.00- 18.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht