Märta Mattssoni ja Tanel Veenre ehtenäitus “Palindroom”

Tanel Veenre

Tanel Veenre

Neljapäeval 23. aprillil kell 18.00 avatakse Hop galeriis ehtekunstnike Märta Mattsoni (Rootsi) ja Tanel Veenre (Eesti) näitus PALINDROOM.
Palindroom on keelend, mis on päri- kui ka tagurpidi lugedes täpselt samasugune. AIAS SADAS SAIA on tuttav igale eestlasele. Kuid liikudes keelelt visuaalsete kujutiste maailma võib palindroomsena kujutada iga sümmeetrilist vormi või mustrit.
Sümmeetria mõju ja tähendus on kummitanud teemana läbi aastate kaht loodusega tegelevat ehtekunstnikku – rootslast Märta Mattssoni ja eestlast Tanel Veenret. Enam kui kahe aasta eest otsustasid nad asetada oma loomingu omakorda üksteisega dialoogi, et luua mõnes mõttes paradoksaalne peegel – luues palindroome nii enda loomingus kui peegeldades üksteise ehteid.
Sel järjekorras viiendal ühisnäitusel (München-Stockholm-Bangkok-Kaohshiong-Tallinn) esitleb Märta Mattsson kiilitiibadest ja mardikatest ning Tanel Veenre merihobudest loodud vorme. Sümmeetria on neis töödes nii loodusega kooskõla kui loodusest lahtirebimise tähenduses. Need palindroomid on märgid `omaloodusest`, mis on korraga dialoogis kii kunstniku nägemuse kui looduse poolt looduga. Teadmine, et täiuslikku sümmeetriat võib kohata pigem tehiskeskkonnas kui pärislooduses on pannud kunstnikud kõndima nende kahe vahepealsele hämaralale.mattson

Märta Mattsson
Tanel Veenre
PALINDROOM
24.04. – 05.05. 2015
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht