Martin Urb ja Liisi Örd Tartu Kunstimajas

Neljapäeval, 15. veebruaril kell 17 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis maalijate Martin Urbi ja Liisi Ördi ühisnäitus „Fragment 5.10”.

Ateljeed ja igapäevaelu jagava kunstnikepaari esimene ühisnäitus on loodud võrdsetelt stardipositsioonidelt: erinevad inimesed üle maailma on ühel ja samal päeval pildistanud ühe (juhusliku) hetke oma elust, mille kunstnikud on seejärel endale sobivas tehnikas lõuendile kandnud. Urbi maalidel on silutud ja pehmendatud hüperrealism, mis fragmentaarse ja igapäevase algsisendi puhul võimaldab kogetu võimalikult neutraalset edasi andmist. Ördi puhul näivad need samad momendid ta pastoosset värviilma lausa kammitsevat, kuid kokkuvõttes pääseb ta isikupäraselt nauditav pintslikiri siiski esile.

Autorid kirjeldavad valmimisprotsessi järgnevalt: „Kunstnik annab ohjad käest, laseb hetke fragmendil dikteerida teose. Ta loobub oma silmadest, oma isikust, ning usaldab teiste kogemust. Need võõrad tajufragmendid korjatakse kokku, kunstnik kogeb need omakorda läbi ja loob teose.”

Martin Urb (snd 1981) on õppinud aastatel 2004–2008 Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonnas ning lõpetas mullu Tartu Ülikooli maaliosakonna magistrantuuri. Peamiselt mootorite maailma maalingutega seotud kunstnikul on toimunud isikunäitus Eesti Rahvusraamatukogus Tallinnas ning ta on osalenud grupinäitustel nii Tartus kui ka Pärnus.

Liisi Örd (snd 1984) on omandanud Tartu Ülikooli maaliosakonnast nii bakalaureuse (2009) kui ka magistri kraadi (2011). Näitustel osaleb alates 2007. aastast. Tema esimene isikunäitus Tartu Kunstimajas toimus juba 2009. aastal ning vahest enim on meelde jäänud kunstniku võimsalt abstraktne lõputööde väljapanek Tartu Peetri kirikus 2011. aastal.

Näitus jääb avatuks 11. märtsini.

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht