Matti Pärk “Muutuvad ajad”

Neljapäevast, 11. veebruarist on Staapli 3 galeriis avatud Matti Pärki isikunäitus “Muutuvad ajad”.

“Muutuvad ajad” kajastab Matti Pärki nii varasemat kui hiliseimat loomingut ja on tema esimene isikunäitus Staapli 3 galeriis.

Nagu ütleb ka pealkiri on tegemist näitusega, mille temaatikaks on aeg, muutused aga ka mõtisklused inimeste paiksuse üle. Politiilise alatooniga tööd on tänapäeva päevasündmuste valguses leidnud inspiratsiooni pagulaskriisist ja inimeste rändamistest. Näituse väljapanek koosneb markeri-, grafiidi- ja söejoonistustustest.

Kunstnik ise ütleb, et tema tööd on omamoodi illustratsioonid kuna inspiratsioon tuleb ennekõike kujundist või kompositsioonist ning alles seejärel jõuab kõik paberile. Tema tööd aga pole kaugeltki ainult üks ühele “kirjapanek” vaid loomeprotsessis valmivad need tihti pidevalt liikuva ja otsiva joone kaudu.

Näitusega “Muutuvad ajad” toob Matti Pärk vaatajani erinevate meediumite, värvide ning joone oskusliku käsitlusega jäädvustatud mõtisklused, elamused või emotsioonid, jättes vaatajale piisavalt ruumi tööde subjektiivseks tõlgenduseks.

Matti Pärk (s.1945) on lõpetanud Tartu Kunstikooli puitehistöö erialal ja ERKI raamatuillustraatori eriala. Ta on töötanud kirjastuses Valgus ENE kunstilise toimetuse juhatajana, kujundades ja toimetades kirjastuse väljaandeid. Matti on kujundanud erinevatele kirjastustele mitusada raamatut ja illustreerinud luulekogusid, laste- ja proosaraamatuid.
Alates 1984. aastast õpetab ta Eesti Kunstiakadeemias joonistamist.

Matti on osalenud Eesti Kunstnike Liidu kevadnäitustel ja on eksponeerinud oma töid Ungaris, Keilas, Tallinnas, Rootsis,Jõhvis, Tartus. Tema joonistused on Poola, Austria, Eesti, Rootsi, Ungari jpt kogudes. Mitmed Matti kujundatud raamatud on korduvalt leidnud tunnustust nii Eestis kui välismaal. Matti on osalenud oma töödega Vilniuse raamatu trienaalil ja Poola joonistustriennaalil. 2015. aastal nomineeriti ta Tallinna 5. Rahvusvahelise Joonistustriennaali peaauhinnale.

Seoses COVID-19 pandeemiaga ei toimu Staapli 3 galeriis aasta lõpuni näituse avaüritusi. Näituse külastamisel palume arvestada 2+2 reegliga, kanda maski ja pidada kinni hügieeninõuetest.

Näituse periood 11.02.-14.03.2021
Galerii on avatud E-P 10.00-18.00
24.02 on galerii suletud

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht