Merike Sule Truberti näitus “Eluteater” Tampere majas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eluteater 2, Merike Sule Trubert

Eluteater
Merike Sule
Truberti näitus Tampere majas 24.10. 17.11.2019

Merike Sule Truberti näitus Eluteater on pühendatud kunstniku isa Raimo Sule mälestuseks. Näitus koosneb prinditud fotodest, nendes esineb neli modelli eri rollides eluteatris. Näitus avatakse neljapäeval, 24. oktoobril kell 17.
„Me kõik oleme näitlejad eluteatris, aja jooksul rollid muutuvad ja enamasti on vaja esineda paralleelselt mitmel laval“, võtab kunstnik kokku näituse idee. Näitus on pühendatud Eestis tuntud karikaturistile ja kunstnikule, isale Raimo Sulele . ”Vaatamata traagilisele ajendile ei ole näitus ise traagiline ega melanhoolne, vaid sisaldab paraja annuse teatraalsust. Näitusel on ka huumorit, kuna huumor saatis minu isa tema eluteel. Installatsioon on minu isiklik nägemus oma isast.”
„Eluteatris üritame leida habrast tasakaalu teadlikult valitud rollide ja lisarollide vahel. Mõnikord püüame sulanduda rolli, mis on meie loomusele võõras. Tuleb ette olukordi, kus eluteatri lavastaja surub meile peale uue ja
tundmatu rolli. Siis kanname maski teadlikult, et sobituda võõrastesse liistudesse ja vaigistada oma protestivaimu. Aegajalt on meil endalgi raskusi oma tõelise „mina“ üles leidmisega ja me üritame rebida eest kaitsvat maski“, ütleb kunstnik.

Merike Sule Trubert (sünd 1974) on Eesti Kunstiakadeemia kunsti magister ja Eesti Kunstinike Liidu liige. Ta on osalenud mitmetel isiku ja grupinäitustel.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9
18. Sissepääs tasuta.
Tampere Maja
Jaani 4, 51007 Tartu
www.tamperemaja.ee
maja@tamperemaja.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht