Merle Kasoneni ja Pilleriin Jürisoo ühisnäitus “Kollaps”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Untitled-3Alates neljapäevast, 13. oktoobrist on Hop galeriis avatud ehtekunstnike Merle Kasoneni ja Pilleriin Jürisoo esimene ühisnäitus „Kollapsˮ.

Näituse algtõukeks on kulla kui materjali tähendus sotsiaalsete kokkulepete ja süsteemide garantiina, mis pakub kindlustunnet toimuvate muutuste ja kriiside keskel. Kriiside kuhjumisest tekkiva jõuetuse ja väljapääsmatuse tunde edasiandmiseks loovad kunstnikud installatsiooni, mis täiendab ehtekunstile omast nägemistaju alateadliku ruumikogemusega. Kunstnike loodud ehted ja objektid sulanduvad näitusel „Kollapsˮ ruumiinstallatsiooniga üheks ja soleerimise asemel jäävad pigem tagaplaanile. Installatiivses keskkonnas resoneerivad teosed ümbritseva ruumiga, jätkates vormide ning õhkõrnade ja mittepüsivate materjalide, nagu lehtportselan ja liiv, kaudu näilisuse ja pettekujutelmade ehitamist.

Merle Kasonen (s. 1981) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning täiendanud ennast Portugalis Kunsti ja Disaini Kõrgkoolis (ESAD). Kasonen on osalenud konkurssidel ja grupinäitustel alates 2003. aastast. 2014. aastal toimus Hop galeriis kunstniku esimene soolonäitus „Kohalˮ. Hetkel töötab ta Gram stuudios vabakutselise ehtekunstniku ja kaubamärgi Merle Kasonen Jewellery loojana. Merle Kasonen on 2017. aastal toimuva 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali peakorraldaja.

Pilleriin Jürisoo (s. 1984) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning on täiendanud ennast RMIT Ülikoolis Melbourne’is ning Praha Kunsti, Arhitektuuri ja Disaini Akadeemias. 2014. aastal Hop galeriis toimunud näitusel „Väikesed valitsejadˮ (koos Kätrin Beljaeviga) tegeles kunstnik koha- ja koduotsingutega. 2015. aastal toimunud soolonäitus „Elevant toasˮ oli kriitiline pilguheit hetkel ühiskonnas toimuvale aga ka enda isiklikele hirmudele ning tabudele.

https://www.facebook.com/events/367256826938816/

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht