Müürilehe mainumber käsitleb koroonakevade meeleolusid
Mainumbris arutleme, kuidas muudab tänavune koroonakevad meie üleüldist elutunnetust ja tulevikku. Eriolukorrast on kujunenud uus normaalsus ja selge on see, et selle lõppedes pole maailm enam päris endine.
Ometi on praegustes karantiinioludeski esile kerkinud ajastule omane minevikuihalus, millest kirjutab värskes lehes Berk Vaher. Andres Maimik võtab oma essees vaatluse alla piirangutele keskmist sõrme näitavad tunded nagu isepäisuse ja trotsi, mis esindavad ühelt poolt romantilist ideaali, millega seista vastu allutamis- või ühetaolistamissurvele, ent äärmuslikematel juhtudel viivad viiruse tõkestamise raskendamise ja mobiilimastidele tule otsa panemiseni. Kadri Tüür arutleb saksa sotsioloogi Ulrich Becki riskiühiskonna teooria vaieldamatute seoste üle praeguse pretsedenditu pandeemiareaalsusega silmitsi seisva ühiskonnaga ning Paul Lepasson unistab apokalüpsisefetišismi käsitledes maailmalõpust.
Arvamuskülgedel kirjutab Kaspar Oja, et majanduskriisist edukalt väljatulemiseks ei peaks keskenduma sellele, mis on kasulik kriisis, vaid sellele, mida teeksime normaalsel ajal. Alar Kilp rõhutab, et pandeemia toob teravalt esile möödapääsmatu vajaduse laiendada demokraatiast rääkimise tingimusi. Luukas Kristjan Ilves käsitleb infotehnoloogia ohte ja võimalusi COVID-19 leviku tõkestamisel ning Andres Jõesaar vaatleb raskustesse sattunud erameedia ärimudeli metamorfoose ja väljavaateid.
Välispoliitika rubriigis kirjeldab Kristo Tamm USA demokraatide ideoloogilist ristteed ning Aimar Ventsel pahempoolsuse dementsust padukonservatiivse Venemaa idealiseerimisel. Teadusküljel vaatleb Grete Tiigiste tudengi rolli teadusmasinas. Keskkonnakolumnis heidab Helen Puistaja pilgu sellele, kuidas viirused on varemgi maailma muutnud.
Kultuurikülgedel Kiwa lugu sellest, kuidas Herman Melville’i praeguseks 170 aasta vanune jutustus keeldumisest muutus kultuuriliselt igiaktuaalseks. Lisaks Tauno Vahteri proosat ja Mart Kanguri luulet, Kaisa Ling lahkab Marko Kompuse luulekogu „Jalutu muna tango”, Aleksander Tsapov Netflixi menusarja „Tiger King” ning kriitikabüroo Cibum et Panem kriisiaegset burgerit.
Värskeimaid artikleid loe Müürilehe veebiväljaandest aadressil muurileht.ee või liitu kirjalistiga.