Müürilehe suvenumber ulatab käe globaalsetele eestlastele

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Arvamusküljel kirjutab Silver Tambur etniliste ahelate kammitsais eesti maailmakodanikest ning barjääridest, mis takistavad neil Eesti arengusse panustamast. Sama mõttelõnga jätkab intervjuu Sten Tamkiviga, milles Teleporti asutaja visandab uue riigipiirideta maailma, kus keskset rolli mängivad hästi ühendatud suurlinnad, väikeriigid ning digitaalsete nomaadidena elukohti vahetavad maailmakodanikud. Mõisted „väliseesti” ja „kodueesti” on sellises maailmas loomulikult ülearused.

Sotsiaaliakülgedelt võib leida veel Peeter Kormašovi reportaaži eestlaste kogukonnast Berliinis, mille liikmed on kasvanud Euroopa kultuurimekas paremateks ja enesekindlamateks inimesteks. Sarnaseid tendentse täheldas Austraalias seljakotiränduritest „mugavuspagulasi” vaadelnud Helleka Koppel, kelle arvates tuleks sellise valiku teinud noori pigem julguse ja iseseisvuse eest tunnustada.

Kirjandusrubriigis võtab Kati Sedman ette suure tüki ning analüüsib Petrone Printi ülimenukat „Minu” sarja, olles sunnitud tõdema, et ligi sajast raamatust vaatab vastu üsnagi homogeenne pilt, mis ei peegelda Eesti väljarände tegelikkust. Muusikakülgedel annab aga Maarja Merivoo-Parro hüva nõu neile, kes soovivad oma plaadikogu mõne rariteetse väliseesti helikandjaga täiendada – viimased olevat kollektsionääride seas kõrges hinnas! Eve Arpo vestleb arhitektuuriküljel San Franciscos resideeriva eesti arhitekti Bella Mangiga, kes kirjeldab nutikaid lahendusi, mis USA eluasemeturgu muudavad.

Maailmarubriigis vaeb Emajõe Saadik Brexiti mõju Euroopa ühtsuspoliitikale ning Ida-Euroopa migratsioonitrendidele. Samuti leiab suvenumbrist lavastaja Marit Sirgmetsa tähelepanekuid Omaanist lääne inimese pilgu läbi. Laiast maailmast toovad teateid ka Piibe Kolka ja Gregor Taul. Mõlemad harrastasid konverentsiturismi ning kirjutavad nüüd vastavalt audiovisuaalsest üleküllusest filminduses ning hajamõtetest marsruudilt Edinburgh-Porto-Vilnius.

Veel on suvenumbris mahukas suvefestivalide välimääraja, mis on järgmisel kolmel kuul kompassiks igale endast lugupidavale melomaanile. Müürilehe erakorraline esoteerikatoimetus pani kokku horoskoobi, mille abiga leiab iga tähemärk endale suveks kohustusliku võrkkiigeraamatu. Arvustamisele tulevad aga Anti Saare „Juturaamat” ning Ilmar Taska „Pobeda 1946”.

Värskeimaid artikleid loe Müürilehe veebiväljaandest aadressil muurileht.ee või liitu kirjalistiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht