Muuseumiöö Arhitektuurimuuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Muuseumiööl, 14. mail on Arhitektuurimuuseum avatud lisaks tavapärastele lahtiolekuaegadele ka kell 18-23
Muuseumis avatud pop-up kohvik KOKOMO. Lisaks toimub suur raamatulaat, kus paljud Arhitektuurimuuseumi trükised on müügil hinnaga ainult 1€!
Avatud on näitused:
FACE-TO-FACE: Balti börsihoone lugu
Arhitektuuribüroo Salto arhitektide Maarja Kase ja Ralf Lõokese ning kunstnik Neeme Külma mastaapne kineetiline ruumiinstallatsioon tutvustab lugu majast, mis on oma kohast ilma jäetud. Ühe hoone kummalist lugu tutvustaval näitusel saavad huvilised esmakordselt näha ja ka oma tahtele allutada Eesti avalikkuses vastakaid arvamusi põhjustanud Balti börsihoone fassaadi fragmenti.
RAUDTEE(TA)JAAMAD. Kaido Haageni fotonäitus
Näitus annab ülevaate arhitektuuriajaloo vanast kullast – Eesti raudteejaamade paremikust. Uhkeid jaamahooneid võib leida nii hetkel aktiivselt tegutsevate raudteeliinide äärest kui ka sealt, kus rööpapaarid on üles võetud. Selle teadmisega pildistas fotograaf Kaido Haagen aastatel 2014–2015 üles arhitektuurselt kõige silmapaistvamad raudteejaamad.
Püsiekspositsioon
ELAV RUUM: Sajand Eesti arhitektuuri
Näitus tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut ning käsitleb tähtsamaid lõike nii Eesti arhitektuuri kujunemisloost 20. sajandil kui ka huvitavamaid nähtusi tänapäeval, andes ülevaate sellest, kuidas on ühiskondlikud, majanduslikud ja poliitilised protsessid mõjutanud siinsete inimeste eluviise ning kohalikku ruumilist arengut.

Muuseumiööks lastele
Eesti Arhitektuurimuuseum ootab muuseumiööl külla ka väiksemaid arhitektuurihuvilisi. Arhitektuurimuuseumis on võimalik mängida otsimismängu, mis keskendub hoonetele, mis on merega seotud. Lapsed saavad lahendada erinevaid tuletornidega seotud joonistamise ja värvimise ülesandeid. Osalema ootame igas vanuses lapsi!

Sissepääs kl 18-23 tasuta!

NB! Nelipühade 1. pühal, 15. mail on Arhitektuurimuuseum avatud tavapärastel kellaaegadel. Olete oodatud!

Eesti Arhitektuurimuuseum
Ahtri 2, Tallinn, 10150
www.arhitektuurimuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht