Näitused “Stabiilsus” ja “Memoriin. Eve Eesmaa graafika” Nooruse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitused “Stabiilsus” ja “Memoriin. Eve Eesmaa graafika” Nooruse galeriis 3.-26.05.2018

Kolmapäeval, 2.05 kell 17.00 avatakse TKK galeriis „Noorus“ rahvusvaheline maalinäitus „Stabiilsus/ Stability“, kus esitletakse Tartu Kõrgema Kunstikooli maaliosakonna ja nende partnerkõrgkoolide õppejõudude värsket loomingut. Samaaegselt näitavad osakonna vilistlased valikut loodust alumise korruse ruumides.
Näituse avamisel teeb lühiettekande kaasaegse kunsti suundumustest Läti Kunstiakadeemia õppejõud Raimonds Kalejs.

„Oleme oma näitusega soovinud anda panuse EV 100. sünnipäeva tähistamisse. Teemavalikus lähtusime viimasel ajal palju käsitletud ebastabiilsest olukorrast maailmas, otsides vastukaaluks midagi, mis võiks anda kindlustunde – püsimise. Jagame meid inspireerinud olukordi ja seisundeid, kogedes ja tunnetades väärtusi, mis ajas kestavad. Nendeks võivad olla kestev riik, ümbritsev loodus, püsiv haridus ja kultuur. Kunstnikud käsitlevad teemat vabas seoses oma loomingulise kreedoga. Meie kui kunstiõppejõudude jaoks on väga oluline, kuhu liigub kaasaegne kunstikeel, kuidas ehitada silda minevikust võetud kogemuse, kaasaegse väljenduskeele ja tuleviku visioonide vahele,“ avab väljapaneku tagamaid TKK maaliosakonna juhataja Heli Tuksam.

Näitusel esinevad külalistena professor ja prorektor Andris Vitolins Lätist (Art Academy of Latvia), Christoph Holzeis ja Georg Frauenschuh Austriast (University of Art and Design Linz), pikaajalised partnerid Juhani Järvinen ja Sofia Wilkman Soomest ning sõpruslinna Lüneburgi kunstnik Ursula Blancke Dau Saksamaalt. TKK maaliosakonna õppejõududest osalevad Sirje Petersen, Pille Johanson, Tuuli Puhvel, Eero Ijavoinen, Heli Tuksam ja Piret Veski ning vilistlastest Katrin Maask, Kristel Sergo, Lea Liblik, Annika Lill ja Kadi Kusnets. Kujundus Madis Liplapilt.
Näitus „Stabiilsus/ Stability“ jääb avatuks 26.maini 2018.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht