Neljapäeval algav Sõru Jazz festival tähistab oma 10. sünnipäeva

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

15. – 18. juunini toimub Hiiumaal järjekordne Sõru Jazz, mis tähistab juba 10. juubeliaastat. Nelja festivalipäeva jooksul astub erinevates mõnusa atmosfääriga kontserdipaikades lavale üle 80 muusiku. Õhtujuhiks on armastatud näitleja Mait Malmsten ning õdusasse Sõru paadikuuri tuuakse ehtne kontsertklaver.

„Nüüdseks on Sõru Jazz juba sedavõrd tuntud festival, et igale inimesele, kes suvel Sõrus käinud, seostub Sõru ikka sadama, paadikuuri ja jazziga. Sõru Jazz on Eesti jazzisõpru kokku toonud juba 10 aastat ning jätkab hoogsas tempos!“ kinnitas Sõru Jazzi peakorraldaja Guido Kangur. „Sõru Jazz on kui üks rõõmus pidu suure perega, festivali õhkkond on kodune ning sõbralik. Lisaks hubasusele pakub festival väga heal tasemel esinejaid nii Eestist kui mujalt maailmast. Võib kuulda mahedamaid koosseise, aga ka mürglimat muusikat orkestrimõõtu ansamblitelt. Ka seekord on kava väga eriilmeline.“

„Tänaseks on Sõru Jazz laienenud üle Hiiumaa. Lisaks traditsioonilisele Sõru paadikuurile toimuvad kontserdid veel ka Orjaku ja Kalana sadamates ning sel aastal esmakordselt ka Kärdlas,“ lisas Guido Kangur.

Teiste seas astuvad festivalil üles Kristjan Randalu rahvusvaheline trio, Sofia Rubina & LRK Trio, Eesti-Soome kooslus Agan-Viinkainen-Mälgand-Kallio, Kadri Voorand Kvartett, Holger Marjamaa ja Peedu Kass Momentum.

Peedu Kass astub Sõrul üles tervelt kolmes erinevas koosseisus. Momentum trio seltskond, kuhu kuuluvad veel ka Kristjan Randalu ja Toomas Rull, saabus äsja tagasi tuurilt Austraaliast Brisbaine’ist ja seal esitatud kava saab kuulata Eestis just Sõru Jazzil. „Ootame Sõrul esinemist väga. See on igal aastal üks olulisemaid Eesti jazzi skeene verstaposte, mis teatud mõttes kinnitab, et Eesti jazziga on kõik hästi ja suvi on tõepoolest alanud,“ kinnitas Peedu Kass. „Sõrul on läbi aastate tekkinud väga kindlanäoline ja stabiilne publik, kelle teadlikkus ja janu jazzi järele üha suureneb. Neile on alati lust mängida!“

Tantsulisemat muusikat pakuvad Swingin’Sisters, Tanel Ruben &Victoria, Kaire Vilgats & Dagmar Oja Disco Jazz Band. Vaiksema muusika austajaile pakuvad duosid Erki Pärnoja ja Anna Põldvee ning Liisi Koikson ja Joel Remmel. Mõeldud on ka pisematele kuulajatele – pühapäeva pärastlõunal esitab oma kirjutatud lastelaule Stig Rästa.

Näitlejaist saab kuulama minna Jan Uuspõldu, kes Sõru Jazzi esimesel õhtul astub üles koos Raul Ukareda bändiga Kärdla Villalaos. Sealsamas esineb ka Marten Kuningas, kes teeb kummarduse David Bowie’le. Reedel astub Kärdla Wabrikus lavale Tafenau Trio.

Lisaks on kavas traditsiooniline matk sportlikele kontserdikülastajatele, mille käigus liigutakse RMK Ristna looduskeskuse õuelt Kalana sadamasse, otse kontserdipaika.

Sõru Jazz (www.sorujazz.ee) eestvedajad on Pille Lukin-Kangur ja Guido Kangur.

Sõru Jazz 2017 kava:

Neljapäeval, 15. juunil Orjaku sadamas
19:00 Maimu Jõgeda, Lauri Kadalipp, Martin- Eero Kõressaar
20:00 Anna Põldvee & Erki Pärnoja

Neljapäeval, 15. juunil Kärdla Villalaos
22:00 Jan Uuspõld & Raul Ukareda Band
23:30 Marten Kuningas & Band: Tribute to David Bowie

Reedel, 16. juunil Kalana sadama paadikuuris
18:00 RMK matk „Elu ilma ääre peal“
20:00 Kullerkupp-Aimla-Alaru-Ruben
21:00 Tanel Ruben & Victoria
22:30 The Swingin’ Sisters & Band

Reedel, 16. juunil Kärdla Wabrikus
22:00 Tafenau Trio

Laupäeval, 17. juunil Sõru sadama paadikuuris
15:00 Kadri Voorand Quartet
16:30 Sooäär-Yaralyan-Ounaskari
17:30 Emmaste Swing Rock Band
18:30 Liisi Koikson & Joel Remmel
20:00 Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio
21:30 Peedu Kass Momentum
23:00 Kaire Vilgats & Dagmar Oja Disco Jazz Band

Pühapäeval, 18. juunil Sõru sadama paadikuuris
14:00 Stig Rästa
15:30 Holger Marjamaa
16:30 Tafenau ja Aimla Kvintett
18:00 Sofia Rubina & LRK Trio
19:30 Kristjan Randalu Trio

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht