NIITVÄGI ja OLEINIKOV Kondase Keskuses

Kondase keskusel on hea meel kutsuda teid kolmapäeval, 1. märtsil kell 17.00 Väino Niitvägi näituse “Tuli ja rist” avamisele.

Metallikunstnik Väino Niitvägi debüütnäitus „Tuli ja rist”
1. märts kuni 16. aprill 2017
Näitus „Tuli ja rist” tutvustab metallikunstnik VÄINO NIITVÄGI viimase kahe aastakümne loomingut. Niitvägi on laia diapasooniga metallikunstnik, viljeledes filigraansetest ehetest massiivsete sepissuurvormideni, kasutades erinevaid materjale – kullast kuni rauani, mille näidetega on Kondase kahes galeriiruumis võimalik tutvuda. Osa tema suurematest töödest ja mõned suurendused ehetest on külastajale vaatamiseks fotodel (sõled, enkolpionid, rõngasristid, küünlajalad jms). Eesti rahvakunstist mõjutatud loomingu läbivaks teemaks on tuli ja rist, kus erilise osa moodustavad ratasristi motiivist inspireeritud kaelaehted ja hauatähised. Eesti kontekstis on ainulaadsed Väino Niitvägi EAÕK pühakute hauamonumendid Valgas ja Saatses.
Tema loomingu väljapanek Viljandis on sümboolse tähendusega, kuna Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõuna soovib ta endisi, praegusi kui tulevasi rahvusliku metallitöö õppijaid innustada lähemalt tutvuma rahvuslike käsitöövõtete erinevate kasutusvõimalustega kaasaegses metallikunstis.
25. märtsil ja 1. aprillil toimuvad Väino Niitvägi näituse muuseumitunnid.

Samal päeval avaneb Kondase Keskuses ka teine näitus
Vene kunstniku Igor Oleinikovi illustratsioonid aastatest 2005-2015
1. märtsist kuni 30. aprillini 2017
Igor Oleinikov (1953) on Ljubertsõs Moskva oblastis sündinud kunstnik, kes lõpetas 1976. aastal Moskva Keemia-Masinaehituse instituudi ning töötas seejärel insener-projekteerijana. 1979. aastas asus Oleinikov tööle kunstnik-lavastaja assistendina filmistuudios Sojuzmultfilm; mõne aja pärast sai temast kunstnik-lavastaja. Ta on töötanud ka animastuudiotes Christmas Films, Argus ja Solnetšnõi Dom, kus ta töötas mitmete muinasjutuaineliste animafilmide kunstnikuna. Igor Oleinikov pole saanud klassikalist kunstiharidust, kuid esimese õpetuse sai ta oma tekstiilikunstnikust ema, hiljem Sojuzmultfilmis Nataša Orlova, Volodja Zuikovi, Eduard Nazarovi ja Kirill Tšoluskini käe all. 1980. aastate teisest poolest hakkas ta ka lasteraamatuid illustreerima. Tänaseks on Vene ja välismaa (Kanada, USA, Belgia, Šveitsi, Itaalia, Korea, Taivani ja Jaapani) kirjastustelt ilmunud üle 50 tema piltidega raamatut, sh L. Carrolli „Alice Imedemaal”, J. R. R. Tolkieni „Kääbik”, E. Raspe „Vabahärra Münchhauseni seiklused”, B. Zahoderi „Igasugused kalakesed” ja „Igasugused kiisud”, K. DiCamillo „Lugu hiirest nimega Despereaux”, J. Barrie’ „Peeter Paan”, R. L. Stevensoni „Kummaline lugu dr. Jekyllist ja mr. Hyde’ist”, vene muinasjutud „Loll-Ivan” ja „Tulilind”. Oleinikovi illustratsioonid ei ole kanoniseeritud, luues raamatutekstidele paralleelmaailmadena mõjuvaid omapoolseid tõlgendusi.

Kondase Keskus on märtsis avatud K-L 10-17 ja aprillis K-P 10-17
Pikk tn. 8, Viljandi

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht