Ninni ja Tuomas Korkalo (Soome) “KINDEL AEG” Uue Kunsti Muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kreiss_horisontal Tuomas Korkalo, Alces alces 2014“KINDEL AEG”
Ninni ja Tuomas Korkalo
23. oktoober – 6. detsember 2015
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis
avamine 22.oktoobril kell 17.
Ninni Korkalo (1982, Helsingi) ja Tuomas Korkalo (1978, Rovaniemi) lõpetasid 2008. aastal Soomes Imatra kunstikooli. Nüüd elavad ja töötavad nad Rovaniemis. Oma loomingus kasutavad Korkalod erinevaid tehnikaid ja materjale. Nad joonistavad, maalivad ja loovad installatsioone ning võtavad osa erinevatest sotsiaalse kunsti ja keskkonnakunsti projektidest. Seejuures töötavad nad nii üksi kui koos ning osalevad interdistsiplinaarsetes projektides. Alates 2000. aastast on Korkalode töid eksponeeritud Soomes ja mujal maailmas nii isiku- kui ka ühisnäitustel.

Koos töötanud on nad viimased seitse aastat ning „Kindel aeg“ on järjekorras neljas Ninni ja Tuomas Korkalo ühisnäitus.
Näitusel „Kindel aeg“ on väljas Korkalode maalid, installatsioonid ja videod aastatest 2014 ja 2015. Näituse teemaks on aeg ja selle olemus. Eksponeeritud töödes on kasutatud materjale, mis on kogutud viimase kolme aasta jooksul kolmelt mandrilt ja kaheksast eri riigist ning seejärel kombineeritud erinevate valmismaterjalidega. Aja eripära väljendavad näitusel päevakohased sotsiaalsed ja poliitilised teemad ning kaasaegsed narratiivid, aga ka memento mori klišeed.
Näitus sai nime Korkalode ühise töö „Kindlal ajal kindlas kohas“ järgi. Selle videomontaaži aineseks on binotsönoosi teooria – erinevate organismide elukooslus moodustub ja eksisteerib vaid kindlal ajal kindlas kohas. Ühest tegelikust bioloogiauurimusest jõe biotsönoosi kohta on Korkalod videosse fakte nii samal kujul kui ka moonutatult üle võtnud. Selle elukoosluste uurimuse põhjal on nad loonud pseudoteadusliku uurimuse inimese ja teiste liikide omavaheliste seoste kohta.
Näitusel on ka kunstnike videoprojekt „Õnnelikud anonüümsed“. See on vihakõnede vastane projekt, milles osalejad juhivad tähelepanu imelistele ja julgustavatele kogemustele, mida nad üksteisega igapäevaelus jagavad, kuid millest tihti ei räägita.
„Kindla aja“ seeria esimest videot saab vaadata Vimeost:

Näitus oli 2015. aasta sügisel üleval ka Nürnbergi galeriis Kreiss.
Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Avatud iga päev 9 – 19.00
Rohkem infot:
www.mona.ee | muuseum@chaplin.ee | T: 4430772
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht