Okupatsioonide Muuseumis avatakse näitus salapolitsei tegevusest nõukogudeaegses Prahas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 16. septembril kl 16.00 avatakse Okupatsioonide Muuseumis näitus “Salapolitsei jäädvustused Prahast”. Avamisel tutvustab muuseumi kuraator ka Eestis kasutatud haruldast KGB eritehnikat, mida ei ole varem avalikkusele eksponeeritud.
Näitus “Salapolitsei jäädvustused Prahast” paljastab kommunistliku salapolitsei (Riikliku Julgeolekuteenistuse) tegevust 1970.-80. aastate Tšehhoslovakkias. Külastaja saab tutvuda fotojäädvustustega, mis kajastavad Tšehhoslovakkia vastupanuvõitlejate igapäevaelu.
“Poliitiliselt ebasoovitavate” isikute jälgimiseks oli värvatud kümneid inimesi, et dokumenteerida ka kõige banaalsemaid olukordi jälitatavate eraelust. Selle tulemusel kogunes haruldane dokumentaalne materjal. Samas jäi salajase kaameraobjektiivi ette normaliseerimisaegne Praha, mida nüüd saab taasavastada.
Nõukogude Eestis toimunud jälitustegevusest annab aimu KGB eritehnika, näiteks erinevad pealtkuulamis- ja jälgimisseadmed, mis on hoiul muuseumis ja mida kuraator näituse avamisel tutvustab.
Näituse on koostanud Tšehhi Totalitaarsete Režiimide Uurimisinstituut koostöös Julgeolekuteenistuse Arhiiviga ja see jõuab Okupatsioonide Muuseumisse Tšehhi Vabariigi Suursaatkonna vahendusel.
Näitus jääb avatuks 3. jaanuarini 2016.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht