Õllek ja Viiart Hobusepea galeriis

Neljapäeval, 12.10.2017 kell 18.00 avavad KRISTINA ÕLLEK ja KERT VIIART Hobusepea galeriis näituse “You Know You’ve Become Part of the View”. Näitus on osa Noore Kunstniku Preemiast, mille Kristina Õllek pälvis 2016. aastal oma magistri lõputööga, ja kuulub Tallinna Fotokuu’17 kaasaegse kunsti biennaali galeriide programmi.

“You Know You’ve Become Part of the View” on Kristina Õlleku ja Kert Viiarti ühisnäitus, mis on jätkuks Õlleku varasemale näituseprojektile “When You Have the Object Itself in Front of Your Eyes” ja nende ühisele näitusele “Exhibit_onscroll”, kus tegeleti kujutise representatsiooni ja dematerialiseerumise küsimustega, vaadeldes näituseformaati, selle eksponeerimis- ja toimimisloogikat ning mõju vaatajale ja kaasaegse kunsti positsioonile digitaalühiskonnas. Käesolev näitus Hobusepea galeriis viib edasi varem käsitletud teemasid ning täiendab seda arheoloogilise ja museoloogilise kaasaegse kontekstiga, uurides eksponeeritava objekti suhet väljapaneku materjalide ja representeeriva 3D virtuaalreaalsusega.

Kristina Õllek (1989) on kunstnik, kelle loomingu keskmes on peamiselt fotograafia, video- ja installatsioonikunst, keskendudes ruumi, objekti ja pildi vahelistele suhetele. Tema teosed tegelevad kaasaegse pildikultuuriga, analüüsides representatsiooni tähendust nüüdisaegses ühiskonnas. Ta on huvitatud kunstinäitusest kui formaadist ja selle dokumenteerimise nähtusest, vaadeldes kunstiteose dematerialiseerumise küsimusi ja digitaalkujutise mõju vaatajale.
Kristina Õllek on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna magistriõppe (2016) ning täiendanud end Rotterdamis PIet Zwart Instituudis (2016) ja Berliinis Kunsthochschule Berlin-Weissensee’s (2012). Ta on pälvinud kahel korral Eesti Kunstiakadeemia Noore Kunstniku preemia (2013 ja 2016). Alates 2013. aastast on ta Rundumi platvormi üks asutajatest ja eestvedajatest.
www.kristinaollek.com

Kert Viiart (1989) on graafiline disainer ja kunstnik. Tema tööd keskenduvad kaasaegse visuaalse kommunikatsiooni kasutustele ja muutustele praeguses ühiskonnas. Oma loomingus analüüsib ta tehnoloogia arengu mõju visuaalsele keelele ja uurib virtuaalsete represetatsioonide suhet igapäevaste objektide ja keskkondadega. Alates 2013. aastast teeb Kert Viiart koostööd Carl-Robert Kaggega, kellega nad moodustavad disainikollektiivi Stuudio Le60. Ta on töötanud Eesti Kunstiakadeemia siiditrüki stuudio meistrina ja graafilise disaini osakonnas külalisõppejõuna.
www.kertviiart.com

Näitus jääb avatuks kuni 30. oktoobrini 2017.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht