Pariisis tehti kokkuvõtteid ülemaailmsest valgusaastast, Meeli Kõiva kutsutute hulgas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

valgusaasta-4Äsja toimus Pariisis UNESCO peahoones konverents UNESCO ülemaailmse valgusaasta 2015 lõppraporti tutvustamiseks. Konverentsile oli kutsutud ka Eesti kunstnik Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra), kes esines menukalt näituse ja ettekandega valgusaasta lõpuüritusel Meridas, Mehhikos tänavu aasta veebruaris.
Ülemaailmne valgusaasta kujunes fantastiliseks edulooks, kaasates üle maailma tuhandeid sündmusi, mis olid mõeldud miljonitele inimestele: konverentse, valgusfestivale, teadussündmusi. Ühendades interdistsiplinaarselt valgusteemat, tõi valgusaasta kokku eri valdkondade tippjuhid aga ka vabatahtlikud üle terve maailma.
Raportis on ära toodud kõik 2015 aasta ehk UNESCO rahvusvahelise valgusaasta tippsündmused ja neil osalenud tipptegijad. Eesti kunstnik Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra) valiti välja ülemaailmse konkursiga sadade tuhandete kunstnike seast kolme kunstniku sekka, kes esinesid ettekandega UNESCO valgusaasta lõpugalal akadeemilisel konverentsil samas paneelis Nobeli preemia laureaatidega. Meeli Kõiva osales konverentsil ka oma paneeli ümarlaua arutelul koos kunstnike Marcus Neuestetteri (LAV) ja Tania Aedoga (Mehhiko). Teemaks maailma valguskunsti tulevik.
image-2-1Üldkokkuvõttes on kiidetud Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra) kui kunstmaailma visionääri ja innovaatorit, kes on ühendanud kunstniku käekirja innovaatilise valgusalase tipptehnoloogiaga, seda kogu oma 30 aastase karjääri jooksul. Eredalt tuleb see sümbioos esile tema maailmas edu saavutanud teostes. Valguse ja valgustuse ühenduse ülevaates kiidetakse ülivõrdes Meeli Kõiva (Mery Crystal Ra ) esinemist akadeemilsel valgusaasta lõpukonverentsil: http://www.cibse.org/getmedia/8dc824a0-a393-47a8-85ea-fbfde58b9761/SLL_march-final-proof.pdf.aspx
Meeli Kõiva interaktiivne.isiknäitus LIGHT FOR PEACE, mis valiti ülemaailmse konkursiga sadade tuhandete seast üle maailma Meridas esitletud näituste hulka, tekitas nii Mehhkos kui ka sotsiaalmeedias kümneid tuhandeid postitusi ja kaasalöömist.
Mery Crystal Ra blogi kirjutis valiti samuti ülemaailmse valgusaasta ametlikku blogisse ja leidis  üle maailma sotsiaalmeedias tuhandeid tsiteerimisi ja jagamisi: https://light2015blog.org/2016/01/20/meditating-on-invisibility-when-light-meets-glass/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht