Perekond Neivelt kinkis Muusikanõukogule iga-aastaseks interpretatsioonipreemia väljaandmiseks toetuse

Toetamaks eesti kultuuri, sõlmisid Indrek ja Maarja Neivelt ning Eesti Muusikanõukogu lepingu, mis tagab perekond Neiveltilt rahalise toetuse Eesti Muusikanõukogule summas 5000 eurot interpretatsioonipreemia väljaandmiseks tuleval kolmel aastal.

Tunnustamaks muusikuid või institutsioone panuse eest valdkonna arengusse, annab Eesti Muusikanõukogu 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval välja muusikapreemiaid. Sihipärase ja tulemusliku tegevuse eest interpretatsioonikunsti väärtustamisel tunnustab EMN interpreeti või kollektiivi interpretatsioonipreemiaga, millega kaasneb rahaline auhind. Interpretatsioonipreemia laureaatide seas on näiteks Paavo Järvi, Tallinna Kammerorkester, Arvo Leibur, Irina Zahharenkova, Vello Pähn, Neeme Järvi ja teised.

Kuigi rahalised toetused kultuurielu toimimise tagamiseks pole enneolematud, on annetuse tähendusrikkust Eesti Muusikanõukogu presidendi Ivari Ilja sõnul raske alahinnata: „Avalik tähelepanu ja tunnustus on oivaline võimalus tõsta esile pingutusi ja pühendumist, mida loometöösse pidevalt panustatakse. Rahaline toetus annab kindluse astuda heast sõnast sammu edasi ning toetada muusikute tegevust viisil, mis neid praktiliselt aitab. Rõõm on tõdeda, et toetus süvakultuuri valdkonda pärineb just erasektorist. See osutab vaimsetele väärtushinnangutele ning elutervele kultuuritasemele ühiskonnas.“

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse 1. oktoobril ülemaailmselt ning selle traditsiooni algatas 1975. aastal rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, viiuldaja Yehudi Menuhin. Eestis tähistatakse päeva üle-eestilise tasuta kontsertide programmiga 2013. aastast ning preemiaid on sel päeval Eestis jagatud aastast 2002.

Eesti Muusikanõukogu on muusikainstitutsioone ja professionaalseid muusikuid ühendav mittetulundusühing, mille liikmeskonda kuulub 53 Eestis tegutsevat muusikainstitutsiooni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht