PERRO Hobusepea galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Reedel, 17.03.2017 kell 18.00 avatakse Hobusepea galeriis grupinäitus “Perro/Koer/Dog”. Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar, OPN Studio, Vicente Vázquez / Usue Arrieta, Javier Álvarez ja Jaime de los Ríos.
Näituse kuraator on Javier Galán.
Pühapäeval, 19.03.2017 kell 16.00 toimub galeriis näituse tuur ja kohtumine kuraatori ja kunstnikega. Näitus on avatud kuni 3. aprillini 2017.

Näituse eestvedajad on kunstnikepaar Varvara & Mar (Varvara Guljajeva ja Mar Canet), kes juba teist korda toovad Hispaania Suursaatkonna poolt korraldatava „Iberofest“-i raames Tallinna Hispaania kaasaegset kunsti. „Iberofest“ toimub traditsiooniliselt märtsikuus ja selle eesmärgiks on tutvustada Ibero-Ameerika kultuuri Eesti publikule.

„New York Times“ avaldas 5. juulil 1993. aastal Peter Steineri karikatuuri, millel kujutati kaht arvuti ees istuvat koera. Üks ütles
teisele: “Internetis ei tea keegi, et sa oled koer.” See oli Steineri viis viidata inimeste identiteedile internetis, mille puhul luuakse enda kohta jagatud info kaudu teiste silmis endast soovitud kuvand.
„Mina ise“ kolmandas võtmes ehk esimesena „mina“, teisena see, keda teised minus näevad, ja kolmandaks see, kes ma interneti kaudu paistan.

“Perro” (see sõna tähendab hispaania keeles koera) on näitus, mille kaudu kunstnikud piiritlevad ja peegeldavad identiteeti internetis.

Varvara & Mar on 2009. aastal loodud kunstnike duo, kuhu kuuluvad Varvara Guljajeva ja Mar Canet. Nad on osalenud arvukatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014. aastal teostati Google ja Barbican Centre tellimustöö näitusele “Digitaalne revolutsioon”. Eelmisel aastal jõudis nende idee Sydney Green Square’i raamatukogu ja väljaku kujundamiseks lõppvooru. Kunstnike duo paigutab end kunsti ja tehnoloogia valda – nad tegelevad uute kunstivormide, innovatsiooni ja ka kudumise digitaliseerimisega. Tehnoloogiat kasutades ja proovile pannes soovivad nad avastada kunstis ja disainis uusi algeid. Seega on kunstnike loomingulises väljenduses eeltööl suur osa.

OPN Studio. Duosse kuuluvad Susana Ballesteros ja Jano Montañés (Zaragoza, Hispaania). Nende teoseid iseloomustab kunsti, disaini, programmeerimise, mehhaanika, elektroonika ja audiovisuaalse kunsti kombineerimine. Laiemas plaanis paelub neid inimene kui sotsiaalne olend. Teosed ühendavad erinevaid valdkondi nagu kunst, teadus ja tehnoloogia. Nad panevad rõhku päevakajalistele teemadele nagu individualism, eraldatus, nartsissism ja sotsiaalne käitumine seltskonnas. Nende peamised väljendusvahendid ja otsesed vahendajad uued tehnoloogiad nagu elektroonika, robootika, videokunst ja interaktiivsed installatsioonid – nii luuakse peegeldus läbi otsesema dialoogi. Nad on osalenud mitmetel ühis- ja individuaalnäitustel Ameerikas ja Euroopas, näiteks Hispaanias, USAs, Soomes, Prantsusmaal, Dominikaani Vabariigis, Tšiilis, Hondurases, El Salvadoris ja Mehhikos.

Vicente Vázquez / Usue Arrieta. Vicente Vázquez ja Usue Arrieta kohtusid 2001. aastal La Manchas (Hispaanias). Nad väljendavad end konteksti ja sotsiaalset ruumi tõlgendavate multidistsiplinaarsete ilmingute kaudu. „üritame vormile läheneda kollektiivsest vaatenurgast. Keskendume tootmiskontekstile, kus kaasaegse töö ja vaba aja piirid hägustusid ja segunesid. Kasutame kunsti ja selle vahendeid loomaks seoseid keskkonnaga ja uusi eluviise.“

Javier Álvarez on Sündinud 1979. aastal Santiago de Compostelas, Hispaanias. Ta ühendab pealtnäha väga kontrastseid muusikavorme ja töötab eksperimentaalsete helide, video ja installatsioonidega, mis põhinevad eri tehnoloogiatel nagu  circuit bending või algorütmidel põhinev ja süsteemile allutatud heliloome.  Tema esinemistel näeb erinevaid iseehitatud instrumente ning vanade või ümberehitatud seadmeid. Kõiki mängitakse otse, mille tõttu sünnivad tema teosed igal esinemisel uuesti. Ta on kolmel korral esinenud Sonar festivalil (2001 Bravido, 2009 Nébose ja 2010 Fluzo nime all), Primavera Soundil (2011 Dúo Cobra nimega) ja teistel üritustel.

Jaime de los Ríos on sündinud (1982) San Sebastianis, Hispaanias. Ta on Arteleki loomekeskuses asuva kunsti ja teaduse avatud laboratooriumi ARTEK (Lab) looja. Tema tööd põhinevad nende kahe valdkonna ja süsteemianalüüsi ristumispunktil, otsides neid loomulikke rütme ja mustreid. 2010. aastal pälvis ta New Artist preemia ja 2012.
aastal Gipuzkoa provintsinõukogu stipendiumi uute tehnoloogiate arendamiseks avalikes asutustes. Viimastel aastal on Jaime olnud ka Art-Futura juht ja tehniline koordinaator. Tema töödega saab tutvuda leheküljel Arteklab.org

___________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
gsm: (+372) 55 679 009
tel.: (+372) 6276 777
fax: (+372) 6273 631
e-mail: galerii@eaa.ee
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht