PÖFFist kasvas välja tööd mänguks muutev idufirma

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pimedate Ööde filmifestivalil tegutseva 400 vabatahtliku töö koordineerimine viis idufirma asutamiseni.
PÖFFist alguse saanud idufirma Zelos on välja töötanud meeskonna juhtimise ja motiveerimise mängustatud tarkvara, mis aitab maksimaalselt ära kasutada suurtes kollektiivides peituvat potentsiaali.
„Kui meeskonnaliikmete arv ulatub sadadesse, siis igaüht isiklikult tegudele innustada ja tehtu eest tunnustada on keeruline. Siin tuleb appi masin, mis inimestele ülesanded kätte jagab ja iga tehtud asja eest ka aitäh jõuab öelda,” ütles üks firma asutajatest Johanna-Mai Riismaa, kes töötas neli aastat PÖFFi vabatahtlike koordinaatorina.
Tema sõnul juhtus sageli, et vabatahtlikud, kelle võinuks rakendada ühe või teise kiireloomulise ülesande lahendamisel, istusid tegevuseta, sest informatsioon ei jõudnud nendeni. Uus mobiilirakendus lahendab selle probleemi. Vähe sellest. Vabatahtlikud hakkavad ülesande täitmise nimel ka üksteisega võistlema, sest aktiivsemaid ootavad auhinnad. „Tööst saab mäng,” nagu rõhutas Riismaa.
Lisaks võimaldab rakendus kaasata vabatahtlikud turundustegevusse, motiveerides neid sotsiaalmeedia vahendusel jagama infot ja reklaamima üritusi.
Esimest korda katsetati tarkvara 2017. aasta PÖFFil. Tulemusena suurenes vabatahtlike eriülesannete võtmine 5,5 korda ehk 300 lisatunni võrra. Sotsiaalmeediakanalites sai festival üle 170 000 vaatamise. Ühtlasi ostsid vabatahtlikud oma sõpradele või lähedastele 238 piletit rohkem kui aasta varem.
Ent rakenduse funktsioon ei piirdu üksnes vabatahtlike organiseerimisega avalikel üritustel. Seda saab edukalt kasutada näiteks mitmesajaliikmeliste müügiosakondadega suurfirmade müügitöös, parteide poliitkampaaniate korraldamisel, kogukonnaliikmete infovahetusel, ajutise töö agentuuridel tööjõu otsimisel või tootemarkide püsiklientide ning isikubrändide fännide ja järgijate aktiviseerimisel.
Peale PÖFFi on Zelose koostööpartneriteks Viljandi pärimusmuusika festival, robootikavõistlus Robotex ja telekommunikatsioonifirma Elisa Eesti, läbirääkimised tarkvara kasutuse osas käivad Kuusalu vallavalitsusega.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht