Pop-up kohvik “Wunderlich” ja sisearhitekt Vello Asi 13. veebruaril Rotermanni soolalaos

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” raames avaneb 13. veebruaril taas eelmisel korral väga populaarseks osutunud pop-up kohvik. KOKOMO kohvimeistrite valmistatud jookide kõrvale saab kohvikus sel korral kuulata vestlust Eesti legendaarse sisearhitekti Vello Asiga, kes näitusel huvilistele ka oma tudengiaegseid töid tutvustab. 16-19-aastased noored on samal ajal oodatud Arhitektuurikooli korraldatavasse sisearhitektuuri-töötuppa, kus seekord räägitakse elamusi pakkuvast ruumist.
13. veebruari kohvikupäeval publiku ette astuv EKA emeriitprofessor Vello Asi on Eesti üks tuntumaid sisearhitekte. Koos Väino Tammega on ta olnud üks aktiivsemaid modernistlike interjööride kavandajaid ja propageerijaid Eestis alates 1950. aastate lõpust. Funktsionaalsus, konstruktiivne selgus, esteetiline, ent lakooniline vorm on printsiibid, mis peegelduvad näiteks Tallinna Kirjanike Maja (1963), Kurtna linnukasvatuse katsejaama (1967), Tuljaku kohviku (1967), Viru hotelli (1972), aga ka Pirita olümpiapurjespordikeskuse (1975–80) algses lahenduses. Asi on kavandanud arvukalt  ka näitusi ning olnud almanahhi Kunst ja Kodu kujundaja. Tema õppejõutöö Eesti Kunstiakadeemias on mõjutanud mitut põlvkonda Eesti sisearhitekte ja disainereid. Pop-up kohvikus suunab vestlust Carl-Dag Lige, koos kohvikulistega tehakse ka ringkäik näitusel “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”.
Kohvikuga samal ajal toimuva noorte sisearhitektuuri-töötoa teemaks on 13. veebruaril “Ruumielamus”. Noored saavad Arhitektuurikooli õpetajate ja sisearhitektuuri eriala tudengite käest kuulda sellest, mis on hea (sise)arhitektuuri eeldused ja kuidas luua tugeva atmosfääriga ruumi. 27. veebruari noorte töötoa teemaks on aga “Tulevikuruum”.
Nii pop-up kohvikusse kui ka töötubadesse pääseb muuseumipiletiga. Kohvik “Wunderlich” on avatud veel kõigest kahel laupäeval – 13. veebruaril ning 27. veebruaril – kell 11.00-14.00 Rotermanni soolalaos.
Programm 13. veebruaril 2016
11.00 Kohvik avaneb
11.15-12.00 Erikülaline Vello Asi, vestlust suunab Carl-Dag Lige
12.00-13.00 Avatud näitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”, selgitusi jagavad Vello Asi, kuraator Carl-Dag Lige ja näituse produtsent Hannes Praks
12.30-14.00 Töötuba noortele
14.00 Kohvik sulgub
Eesti Arhitektuurimuuseumi ja EKA sisearhitektuuri osakonna ühiselt korraldatud eksperimentaalne etendusnäitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” on avatud igal laupäeval ja pühapäeval kell 12.00-13.00 ehk kokku kõigest kahel tunnil nädalas, kuni 28. veebruarini.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht