Pühapäeval tähistatakse laulu „Meil aiaäärne tänavas“ autori Türnpu 150. sünniaastapäeva

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

13. augustil möödus 150 aastat Eesti ühe tuntuima laulu „Meil aiaäärne tänavas“ autori Konstantin Türnpu sünnist. Seda tähistatakse kontsertidega helilooja elu- ja loometegevusega seotud paikades 16. augustil. Meeskooride laulupäev toimub kell 12.00 Tallinnas Niguliste muuseum-kontserdisaalis ning kell 15.00 Keila vallas Tuulna külas Türnpu pargis. Samas tutvustab helilooja elu ja loomingut muusikateadlane Tiia Järg. Pargis on võimalik vaadata ka Konstantin Türnpu 150. sünniaastapäeva puhul koostatud näitust.
Kontsertidel astuvad üles Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor ja Türnpu meeskoor dirigentide Kuno Arengu, Andrus Siimoni, Ene Kangroni ja Tõnu Kangroni juhtimisel. Kontserdid on tasuta.
Türnpu park on kunagi tema enda rajatud endise Kuusiku talu maadele, monument heliloojale avati seal 1965. aastal.
Kontserdid korraldab Keila Vallavalitsus koostöös Eesti Meestelaulu Seltsi, Türnpu meeskoori, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Niguliste muuseumi ning Harjumaa Muuseumiga.
Konstantin Türnpu (1865-1927) on Eesti helilooja, koorijuht ja organist, kes õppis Peterburi konservatooriumis orelit ja kompositsiooni ning Berliinis koorijuhtimist. Türnpu töötas Tallinnas laulu- ja muusikaõpetajana koolides ning Niguliste kiriku organistina. Türnpu oli Eesti Lauljate Liidu asutajaid (1921), selle esimees ning V ja VI üldlaulupeo üks üldjuhte. Türnpu looming koosneb umbes 60 koorilaulust, millest tuntumad on „Meil aiaäärne tänavas“, „Mull´ lapsepõlves rääkis“, „Talvine õhtu“. Türnpu monument avati temanimelises pargis 1965. aastal.

Kuula „Meil aiaäärne tänavas“ Eesti Teaduste Akadeemia meeskoori esituses:

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht