Rahvusraamatukogu käivitas sellest nädalast veebipõhise teeninduse ja nõustamise

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahvusraamatukogu käivitas sellel nädalal videoteeninduse, kus saab vastuseid igapäevastele küsimustele ning personaalse videonõustamise, mis on mõeldud õppuritele, teadlastele ja teistele, kes soovivad professionaalset abi erialase info otsimisel.

Videoteenindus on veebipõhine alternatiiv lugemissaalide teenindajatele, kus spetsialistid annavad üldist nõu rahvusraamatukogu teenuste kasutamise kohta. Sealt saab vastuseid igapäevastele küsimustele nagu kuidas tellida raamatuid, lugeda e-teoseid või näiteks tellida ESTERist. Lisaks saab seda infot ka e-kirja info@nlib.ee ja telefoni 6307 100 teel või kodulehe vestlusaknast.

Personaalne videonõustamine on samas mahukas ja põhjalik teenus, mis on mõeldud tudengitele, õpetajatele, teadlastele, spetsialistidele ja kõigile, kes soovivad professionaalset abi erialase info otsimisel. Varem pakuti personaalset infonõustamist vaid raamatukogus kohapeal.

Personaalseks videonõustamiseks tuleb ennast registreerida. Kokkulepitud ajal toimub videokohtumine, mis kestab orienteeruvalt tund aega. Lähitulevikus silmast-silma personaalsete teenuste taastumist suure tõenäosusega ei toimu, mistõttu jätkab raamatukogu videoteeninduse ja -nõustamise pilootprojektigani vähemalt suveni.

Osalemiseks peab kasutajal olema võimalus kasutada arvutit või nutiseadet, kõrvaklappe või kõlareid, mikrofoni ja videosuhtluseks veebikaamerat. Nõustamine toimub video vahendusel Cisco Webex’i rakenduse kaudu, millele raamatukogu sai eriolukorra raames tasuta juurdepääsu.

Inimkontaktivaba laenutus jätkub

Endiselt saab raamatukogust raamatuid koju laenata. Kontaktivabalt saab tellida raamatuid kahel viisil – e-kataloogi ESTER kaudu või võttes raamatukoguga otse ühendust e-maili või telefoni teel. Eriolukorra jooksul saab laenata ka neid lugemissaalides asuvaid raamatuid ja noote, mis on e-kataloogis ESTER staatusega “kohalkasutus”.

Tellitud raamatud saab lisaks värskelt avanenud postipakiteenusele ööpäevaringselt kätte ka peaukse kõrval asuvast elektroonilisest Raamatukapist. Samuti raamatukogu fuajeest tööpäevadel kella 12-17.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht