Rahvusraamatukogu lugejate päringutele hakkab vastama vestlusrobot

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Aastas saab Eesti Rahvusraamatukogu ligikaudu 14 tuhat e-kirja mitmesuguste küsimustega, mis tihti korduvad. Infopäringutele vastamise tõhustamiseks on plaanis lugejatega suhtlema panna hoopis vestlusrobot.

„Projekti tulemusel on kavas luua tehisintellektil tugineva vestlusroboti prototüüp, mille alusel saame tõendusmaterjali, kas vestlusrobotit kasutades on võimalik pakkuda kasutajatele infoteenust 24/7 ning kiirendada vastuse jõudmist küsijani,“ selgitas Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Merilin Piipuu sõnas, et digilahendused võimaldavad luua silla tänase ja homse vahel, ühendada eelmiste põlvkondade kogemused noorte uudishimuga. „Rahvusraamatukogu on täna kahtlemata nutikate lahenduste eestvedaja pärandi valdkonnas. Nad julgevad suurelt mõelda, katsetada ja riskida!“ leidis Piipuu.

Rahvusraamatukogu kratiarendus on osa Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigikantselei eestvedamisel ellu kutsutud tehisintellekti arendamise ja kasutamise projektist. Lisaks vestlusroboti kratile on arenduses ka automaatse märksõnastamise kratt.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht