Rahvusraamatukogu raputab Eduard Vildelt tolmu maha

Eesti Rahvusraamatukogu avas näituse „Eduard Vilde 150. Esitrükid ja kogutud teosed“, mille eesmärk on panna inimesi oma aja menukirjanikku uue pilguga üle lugema.

Näitusel on üle poolesaja Eduard Vilde (1865–1933) raamatu ja foto, esitrükke on ligi 40. Näitus annab hea ülevaate 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi esimese poole raamatukujundusest ja illustratsioonidest.

Kõige varasem eksponaat pärineb aastast 1885, mis ilmus Vilde esimene jutustus „Norra rannas“. Ajalehe „Virulane“ toimetuses töötanud Vilde oli siis 20-aastane.

Vilde ühest läbimurdeteosest „Külmale maale“ (1896) on väljas teine trükk (1897), esitrükki saab näha Rahvusraamatukogu arhiivis DIGAR.

Näitusel on kirjaniku kogutud teosed 33 andes (1923–1935). Tegu oli esimese nii mastaapse ettevõtmisega eesti kirjandus- ja kirjastusloos. Väljaande kogumaht oli umbes 7500 lehekülge.

Näitus Rahvusraamatukogu fuajees jääb avatuks 30. juunini.

Ettevõtmisega osaleb Rahvusraamatukogu Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja Eduard Vilde muuseumi korraldatud konkursil „Tabamata Vilde“, mis on ellu kutsutud Eduard Vilde 150. sünniaastapäeva tähistamiseks.

Võistluse eesmärk on elavdada ja mitmekesistada kirjanduselu raamatukogudes, muuta Vilde nooremale sihtgrupile atraktiivsemaks, panustada meie kirjanduse ja kultuuriloo suurkuju tänapäevase kuvandi loomisesse ning kutsuda rahvast lugema omamaist väärtkirjandust.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht