Rahvusraamatukogu tähistab Eesti nahakunsti suurjuubelit

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Teisipäeval, 7. veebruaril kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu 3. korruse trepigaleriis Eesti Nahakunstnike Liidu juubelinäitus. Avamisele eelneb 5. korrusel Milleri salongis kell 15.30 seminar, kus esinevad Maarja Undusk ja Külli Grünbach-Sein.
Eesti Nahakunstnike Liit koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga esitleb 2017. aasta vältel raamatukogu 3. ja 5. korrusel kokku 16 kunstniku loomingut, mille kaudu saab vaataja põgusa ülevaate meie nahakunsti viimaste aastakümnete arengust.
Eesti professionaalse nahakunsti alguseks loetakse 1917. aastat, mil Eduard Taska asutas Riigi Kunsttööstuskooli juurde naha-, papitöö- ja raamatuköitekoja.
„Miks tähistame eesti nahakunsti 100. aastapäeva just 2017. aastal? Kaunist nahkehistööd tegid paljud meistrid ka eelnevatel sajanditel, kuid alates Taska loodud osakonna sünnist võime jälgida professionaalide süsteemset koolitamist, kus õppemetoodika hõlmab erialaoskuste vahendamise kõrval ka üldkunstilist teavet ja praktikat. Seejuures on tegemist eestlastest õpetajate ja eesti kooliga, varem hangiti erialaseid teadmisi enamasti välismaalt (Venemaalt, Saksamaalt jm) ning kohalikest töökodadest. Kestlikkust tagav haridussüsteem on kujundanud kunstnike põlvkondi, kelle oskused, teadmised ja anne on värskendanud meie kunstipilti ning andnud oma näo 100-aastasele rahvuslikule nahakunstile,“ iseloomustab näitust Eesti Nahakunstnike Liit.

Kuude lõikes esinevad näitustel:
Veebruar/märts – Rutt Maantoa, Kaia Lukats, Tähti Roostalu, Tiina Hirvesoo
Aprill/mai – Illu Erma, Külli Grünbach-Sein, Aino Lehis, Kaja Kits-Karm
September/oktoober – Pille Kivihall, Marje Taska, Tiiu Vijar, Rita Tänav-Veldemann
November/detsember – Rene Haljasmäe, Tiiu Mäger, Luule Maar, Tulvi-Hanneli Turo

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht