Rahvusvaheline kunstnikufilmidel põhinev rühmanäitus Kogo galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Reedel, 24. jaanuaril kell 19.00 avatakse Kogo galeriis rahvusvaheline kunstnikufilmidel põhinev rühmanäitus Tasakaaluviivitus.

Näitusel esindatud teoste karaktereid ja olukordi ühendab püsiv püüdlus tasakaalu saavutamisele. Jälgimise all on keha ja liikuvus, õieti tasakaalu kaotamise ja leidmise vahepealne olek. Filmide karaktereid seob otsingu seisund, veel tulemusteta järgus viibimise meeleolu.

Osalevad kunstnikud: Garrett Brown (US), Simon Faithfull (DE/UK), Gerda Nurk (EE) ja Alex Reynolds (ES/UK).

Näitusel on teiste seas esindatud revolutsioonilise filmikaamerate stabilisaatorite tehnoloogia Steadicam® leiutaja ja legendaarne operaator Garrett Brown, kelle tööde eesotsas kõrgub ka filmiklassikasse kuuluv “Rocky” (1976).
Nii temaatiliselt kui ka ruumiliselt on näituse keskmes Brüsselis ja Berliinis baseeruva ning rahvusvaheliselt tuntud kunstniku ja filmitegija Alex Reynoldsi empaatiline vaade ühe tantsija ja muusiku intensiivsele duetile, mis uurib indiviidi piire lähisuhtes.
Viimasega suhestub noore Eesti kunstniku Gerda Nurga video vastaseta vehklejast koos harjutust saatva sisedialoogiga. Neljandana on näitusel eksponeeritud Suurbritannia kunstniku Simon Faithfulli teos, mis on osa 20 aasta jooksul valminud triloogiast ning mille kesksed teemad on sisyphoslikud püüdlused ja kaduvus.

Teostes kujutatud tehnikate, rütmide ja võtete juures on oluline just momentum – hoog või inerts, mis võib tähendada ühtaegu nii kaotust kui ka millegi algust, jõu proovilepanekut, järjepidevat kasvamist. See on tung võidelda, kuid mitte tingimata alistades vastast, vaid pigem kompides piire, mõistmaks paremini iseennast ja ka seda, kuidas olla koos, saavutada sünkroonsus.

Laupäeval, 25. jaanuaril kell 15.00 toimub näitusel eestikeelne kuraatorituur. Grupi täitumisel järgneb kell 16.00 ka ingliskeelne tuur.

Näitus jääb Tartus Aparaaditehases asuvas Kogo galeriis avatuks kuni 7. märtsini, K–R, 13.00–19.00, L, 13.00–18.00.

Kuraatorid: Kulla Laas (EE) ja Kaisa Maasik (EE)
Näitusekujundus: Kaisa Sööt (EE)
Graafiline disain: Aleksandra Samulenkova (LV/NL)

Täname: Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM), Aksel Haagensen, Maido Juss, Tõnis Jürgens, Kristiina Kams, Karel Koplimets, perekond Maasik, Marge Monko, Kati Ots, Koit Randmäe, Pire Sova, Tartu Kunstimaja, Tartu Kunstimuuseum (Tartmus), Doris Tääker ja Reimo Võsa-Tangsoo.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond, BioMari OÜ, Pühaste pruulikoda ja Salibar OÜ.

KOGO GALLERY
Kastani 42, 50410 Tartu
www.kogogallery.ee

Opening times:
Wed-Fri, 13:00 – 19:00
Sat, 13:00 – 18:00
and by appointment

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht